more_horiz
Wiadomości

Sześciu kazachskich ciężarowców przyłapanych na dopingu. Wśród nich brązowy medalista z Tokio

Ostatnia aktualizacja: 05.04.2022 14:35
Sześciu ciężarowców z Kazachstanu zostało przyłapanych na dopingu - potwierdziło tamtejsze Narodowe Centrum Antydopingowe. Jest wśród nich brązowy medalista igrzysk olimpijskich w Tokio w wadze piórkowej Igor Son.
Igor Son stracił brąz wywalczony w Tokio
Igor Son stracił brąz wywalczony w TokioFoto: PAP/EPA

Na dopingu przyłapano także dwóch złotych medalistów mistrzostw świata juniorów i jednego, który zdobył medal srebrny.

Wszyscy - jak wynika z komunikatu - trenują w klubach w rejonie Ałmat. Nie podano, jakie zabronione środki wykryto w ich organizmach.

Testy zostały wykonane przez kazachskie Narodowe Centrum Antydopingowe w okresie trzech tygodni - od 9 lutego do 2 marca.

Wszyscy zostali zawieszeni, ich przypadki będą rozpatrywane przez krajową komisję antydopingową.

Kazachstan ma bardzo poważne problemy związane z dopingiem wśród ciężarowców. Kilka tygodni temu złoty medal olimpijski wywalczony w kat. 77 kg w Rio de Janeiro o 2016 roku stracił Nijat Rachimow.

Rachimow, z pochodzenia Azer, został zdyskwalifikowany na osiem lat. Udowodniono mu, że w Rio manipulował próbkami. Wszystkie wyniki uzyskane przez niego od marca 2016 zostały anulowane.

Dotychczas Kazachstan stracił już sześć złotych medali olimpijskich w podnoszeniu ciężarów z powodu wykroczeń dopingowych wywalczonych w Pekinie 2008, Londynie 2012 i Rio 2016.

Czytaj także:

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem