WTA Charleston: niespodziewana przegrana Sabalenki

Piąta tenisistka światowego rankingu i najwyżej rozstawiona w turnieju WTA w Charleston Aryna Sabalenka, niespodziewanie przegrała w trzeciej rundzie z Amerykanką Amandą Anisimovą 6:3, 4:6, 3:6.

2022-04-07, 21:00

WTA Charleston: niespodziewana przegrana Sabalenki
Aryna Sabalenka spisała się poniżej oczekiwań podczas WTA Charleston. Foto: shutterstock.com/Alex Bogatyrev

W Charleston Magda Linette gra z rozstawioną z numerem siódmym Kanadyjką Leylah Fernandez. Jeśli tenisistka z Poznania wygra, to w 1/8 finału zmierzy się z Estonką Kaią Kanepi, która w drugiej rundzie wyeliminowała Magdalenę Fręch. Zajmująca 87. miejsce w światowym rankingu Fręch nigdy wcześniej w turnieju WTA nie spotkała się z notowaną o 30 pozycji wyżej Kanepi.

Na czwartek zaplanowano też mecz pierwszej rundy debla z udziałem Linette i Słowenki Andrei Klepac oraz innnej polskiej tenisistki Alicji Rosolskiej i Nowozelandki Erin Routliffe.

Wcześniej do drugiej rundy debla awansowały Fręch i Węgierka Anna Bondar.

Przed turniejem w Charleston (pula 888,6 tys. dol.) z rywalizacji wycofała się Iga Świątek, nowa liderka światowego rankingu. Tenisistka z Raszyna zgłosiła niegroźną kontuzję ręki i musi odpocząć po ostatnich, zwycięskich dla niej turniejach.

Wynik meczu 3. rundy (1/8 finału):

Amanda Anisimova (USA, 15) - Aryna Sabalenka (Białoruś, 1) 3:6, 6:4, 6:3. 

Iga Świątek, 20-letnia liderka rankingu WTA: mimo tego, że osiągnęłam to tak wcześnie, to całe życie na to pracowałam 

 

Czytaj także:

kp

REKLAMA

Polecane

REKLAMA

Wróć do strony głównej