Liga Konferencji: Roma odrabia starty i awansuje do półfinału. Asysta Nicoli Zalewskiego

2022-04-14, 22:59

Radość Nicoli Zalewskiego i Nicolo Zaniolo. Foto: PAP/EPA/ETTORE FERRARI

AS Roma pokonała 4:0 norweskie Bodo/Glimt (5:2 w dwumeczu) i zapewniła sobie awans do półfinału Ligi Konferencji. Asystę przy jednej z bramek "Giallorossich" zanotował Polak Nicola Zalewski. Oprócz rzymian miejsce w 1/2 finału zapewniły sobie Leicester City, Olympique Marsylia i Feyenoord Rotterdam.

Rzymianie szybko odrobili straty z pierwszego spotkania, które przegrali 1:2 - już w 5. minucie na listę strzelców wpisał się Tammy Abraham. Za sprawą Nicolo Zaniolo do przerwy było już 3:0 - przy drugim trafieniu Włocha asystował Nicola Zalewski, który na Stadio Olimpico rozegrał 60 minut.

Tuż po przerwie, w 49. minucie Zaniolo skompletował hat-tricka, ustalając wynik na 4:0. Podopieczni Jose Mourinho w półfinale zmierzą się z drużyną Leicester City.

Do półfinału awansował też Olympique Marsylia, który w czwartek wygrał z PAOK-iem Saloniki 1:0. W barwach OM zabrakło kontuzjowanego Arkadiusza Milika. Pod jego nieobecność odpowiedzialność za strzelanie goli wziął na siebie Dimitri Payet - autor jedynego trafienia dla Francuzów.

W gronie półfinalistów znajdzie się także Feyenoord Rotterdam, który w rewanżu pokonał Slavię Praga 3:1. Bohaterem Holendrów był Cyriel Dessers, który popisał się dubletem. Trzeciego gola dla ekipy z Rotterdamu zdobył Luis Sinisterra, zaś honorowe trafienie Czechom dał Ibrahim Traore.

W rozgrywanym od 18:45 meczu Leicester City pokonało PSV Eindhoven 2:1. "Lisy" przegrywały od 19. minuty po golu Erana Zahaviego, który zanotował 8. bramkę w 10. meczu. Końcówka należała jednak do podopiecznych Brendana Rodgersa - najpierw w 77. minucie efektownym strzałem ze skraju pola karnego piłkę w siatce umieścił James Maddison, a 11 minut później wynik pojedynku ustalił Ricardo Pereira. Pierwszy mecz zakończył się bezbramkowym remisem, dlatego to Anglicy cieszyli się z awansu.