more_horiz
Wiadomości

Jest decyzja. Stadion GKS Katowice zamknięty do końca sezonu

Ostatnia aktualizacja: 26.04.2022 16:39
Do końca bieżącego sezonu „domowe” mecze piłkarzy 1-ligowego GKS Katowice będą rozgrywane bez udziału kibiców - zadecydował wojewoda śląski Jarosław Wieczorek. To efekt burd, do jakich doszło na stadionie podczas meczu z Widzewem Łódź 6 kwietnia - poinformował klub.
Podjęto decyzję o zamknięciu stadionu
Podjęto decyzję o zamknięciu stadionuFoto: print screen/YouTube/GIEKSATV

Już wcześniej GKS został ukarany zamknięciem trybun na dwa mecze przez Komisję Dyscyplinarną PZPN. Drugie z tych spotkań odbędzie się w środę, kiedy zespół trenera Rafała Góraka podejmie Skrę Częstochowa.

Dodatkową karą jest półroczny zakaz wyjazdów zorganizowanych grup kibiców na ligowe spotkania.

Zaległy mecz 25. kolejki został w Katowicach przerwany na ponad 20 minut w drugiej połowie. Zgodnie z ustaleniami policji widzowie siedzący w sektorze gospodarzy ostrzeliwali racami sektor gości, wyrywali krzesełka i palili szaliki. Gra została wznowiona, łodzianie strzelili w końcówce drugiego gola i wygrali 2:0.

Według ustaleń policji, w sektorze gospodarzy, gdzie doszło do burd, poza kibicami GKS znajdowali się też szalikowcy z zaprzyjaźnionych klubów - Górnika Zabrze i Banika Ostrawa.

Siedzące tam osoby rozwinęły wielkoformatową flagę, odpalały race, podpaliły szaliki zantagonizowanych z nimi klubów, wyrywały krzesełka, rzucały petardami i racami w stronę ochrony i gości, próbowały przełamać ogrodzenie, aby doprowadzić do konfrontacji z ochroną i z kibicami przyjezdnymi - opisywali policjanci.

Zadymiarze mieli zakryte twarze, niektórzy założyli kombinezony malarskie, aby utrudnić ich identyfikację. Katowicki klub w oświadczeniu kategorycznie potępił wszelkie akty przemocy, w tym ataki fizyczne i niszczenie mienia.

Na mocy decyzji wojewody trybuny stadionu GKS będą puste podczas meczów z GKS-em Jastrzębie (7 maja) i ŁKS-em Łódź.

Czytaj także:

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem