more_horiz
Wiadomości

Speedway GP: Maksym Drabik z dziką kartą na turniej w Warszawie

Ostatnia aktualizacja: 29.04.2022 12:49
Żużlowiec Motoru Lublin Maksym Drabik otrzymał dziką kartę na turniej o Grand Prix Polski, który już 14 maja zostanie rozegrany na PGE Narodowym w Warszawie. W zawodach, które będą drugą eliminacją cyklu indywidualnych mistrzostw świata, pojedzie poza tym czterech innych polskich żużlowców. 
Grand Prix Polski na PGE Narodowym co roku przyciągało wielotysięczną publiczność
Grand Prix Polski na PGE Narodowym co roku przyciągało wielotysięczną publiczność Foto: Forum/Gazeta Polska/Tomasz Hamrat
  • Tegoroczny cykl Speedway Grand Prix ruszy już w sobotę w Gorican 
  • Po raz ostatni zawody Grand Prix odbyły się w Warszawie w 2019 roku 
  • W piątek ogłoszono też nazwiska rezerwowych podczas warszawskiej rundy cyklu 

Tegoroczny cykl Speedway Grand Prix rozpocznie się już w sobotę w chorwackim Gorican. Drugą eliminacją mistrzostw będzie Grand Prix Polski, które po trzyletniej przerwie wróci na PGE Narodowy. Turniej w Warszawie odbędzie się już 14 maja.

W zawodach w stolicy weźmie udział czterech reprezentantów Polski, którzy są stałymi uczestnikami cyklu Grand Prix: Bartosz Zmarzlik, Maciej JanowskiPatryk Dudek oraz Paweł Przedpełski. W piątek Polski Związek Motorowy ogłosił, że dziką kartę na turniej w Warszawie otrzymał Maksym Drabik.

Żużlowiec, który od początku sezonu reprezentuje barwy Motoru Lublin, to dwukrotny indywidualny mistrz świata juniorów.

W tegorocznych rozgrywkach PGE Ekstraligi Maksym Drabik zachwyca. Po rozegraniu trzech kolejek legitymuje się trzecią najwyższą średnią punktową w najlepszej lidze świata (2,412).

- Jesteśmy przekonani, że to doskonały wybór i zawodnik jest na tyle ukształtowany, że poradzi sobie w stawce zawodów, a przede wszystkim on jest po prostu w doskonałej dyspozycji - powiedział Michał Sikora, prezes Polskiego Związku Motorowego. 

Działacz zapewnił, że decyzja o obsadzie dzikiej karty była konsultowana z trenerem reprezentacji Polski Rafałem Dobruckim.

Rezerwowymi podczas turnieju w stolicy Polski będą aktualny mistrz świata juniorów Jakub Miśkowiak oraz Ukrainiec Witalij Lysak. Obecność tego ostatniego ma być wsparciem dla środowiska żużlowego naszych sąsiadów w obliczu rosyjskiej agresji na ich kraj. 

Czytaj także:

/empe 

Zobacz także

Zobacz także