more_horiz
Wiadomości

KSW się wzmacnia. Daniel Omielańczuk i Jason Wilnis nowymi nabytkami

Ostatnia aktualizacja: 01.05.2022 03:04
Największa organizacja MMA nad Wisłą się wzmacnia. W ciągu kilku ostatnich dni szeregi KSW zasilili Daniel Omielańczuk i Jason Wilnis. Pierwszy powraca do organizacji po 13 latach, drugi to utytułowany kickboxer, mający na koncie wygraną z aktualnym mistrzem UFC.
Daniel Omielańczuk i Jason Wilnis to nowe nabytki KSW. Obaj powinni mocno namieszać w swoich kategoriach wagowych.
Daniel Omielańczuk i Jason Wilnis to nowe nabytki KSW. Obaj powinni mocno namieszać w swoich kategoriach wagowych. Foto: screen/Facebook - KSW, Instagram - jasonwilnis

Omielańczuk wraca po trzynastu latach

Daniel Omielańczuk ostatni raz w KSW walczył w 2009 roku. Poniósł wówczas dwie porażki jednego wieczoru, obie w ramach popularnej wówczas formuły turniejowej. Warto wspomnieć, że było to na gali KSW 12 - tej samej, na której Mariusz Pudzianowski pokonał Marcina Najmana.

Od tamtego czasu w polskim MMA zmieniło się wszystko. Przyjście "Pudziana" otworzyło wiele drzwi, zwiększyło zasięgi i znacznie spopularyzowało ten sport nad Wisłą. Omielańczuk zaś m.in. dziewięciokrotnie wystąpił na UFC, kończąc przygodę z amerykańskim gigantem z bilansem czterech zwycięstw i pięciu porażek. Otarł się także o pas mistrzowski silnej rosyjskiej organizacji ACA.

Po trzynastu latach przyszedł czas na powrót w szeregi KSW. Federacja Macieja Kawulskiego i Martina Lewandowskiego oficjalnie ogłosiła to w mediach społecznościowych. Szykuje się srogie wzmocnienie wagi ciężkiej, która nie jest najmocniej obsadzona. Na transfer Omielańczuka zareagował już nawet mistrz królewskiej kategorii - Phil De Fries - pytając:

- Is this the guy?

A pytanie opatrzył zdjęciem Polaka. Jest to oczywiste nawiązanie do możliwości mistrzowskiego starcia między oboma zawodnikami. Takie zestawienie wydaje się być najbardziej naturalne - w rankingu KSW wagi ciężkiej za plecami De Friesa znajdują się - ostatnio pokonany Darko Stosić oraz Mariusz Pudzianowski, który ma zaplanowane starcie z Michałem Materlą.

Daniel Omielańczuk już w pierwszej walce po powrocie może zatem stanąć przed szansą zdobycia pasa.

Pogromca Adesanyi wystąpi przed "Pudzianem"

Innym ciekawym ruchem ze strony największej polskiej organizacji MMA jest zatrudnienie Jasona Wilnisa. To były mistrz kickbokserskiej organizacji GLORY. W tej formule pokonał m.in. Israela Adesanyę - aktualnego mistrza UFC kategorii średniej, który jedynej porażki w oktagonie doznał z rąk Jana Błachowicza.

Znany jest już rywal Wilnisa na debiut. To inny były kickboxer - Radosław Paczuski, dla którego to również premierowe starcie w KSW. Dojdzie do niego 28 maja na gali z numerem "70". W walce wieczoru zmierzą się wtedy Mariusz Pudzianowski i Michał Materla.


Czytaj także:


MK

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem