more_horiz
Wiadomości

Diamentowa Liga na Stadionie Śląskim w Chorzowie. Piotr Małachowski: to jest piłkarska Liga Mistrzów

Ostatnia aktualizacja: 07.05.2022 11:18
- Jestem dumny i szczęśliwy. Diamentowa Liga na Stadionie Śląskim to ukoronowanie mojej 45-letniej kariery zawodowej - powiedział dyrektor chorzowskiej areny Jan Widera. Gwiazdy światowej lekkoatletyki będą tam rywalizować 6 sierpnia, wstęp dla kibiców będzie wolny.
Dyrektor memoriału Piotr Małachowski podczas konferencji prasowej dot. włączenia Memoriału Kamili Skolimowskiej w cykl zawodów Diamentowej Ligi w Chorzowie
Dyrektor memoriału Piotr Małachowski podczas konferencji prasowej dot. włączenia Memoriału Kamili Skolimowskiej w cykl zawodów Diamentowej Ligi w ChorzowieFoto: PAP/Zbigniew Meissner

Diamentowa Liga. Silesia Memoriał Kamili Skolimowskiej w Chorzowie

Zaplanowany wcześniej na 4 września w Chorzowie Silesia Memoriał Kamili Skolimowskiej w kalendarzu prestiżowego cyklu zastąpi dwie odwołane imprezy w Chinach. - Nic nie trzeba tu zmieniać. Stadion jest gotowy. Przecież rok temu zorganizowaliśmy lekkoatletyczne drużynowe ME i nieoficjalne MŚ sztafet. Spełniliśmy standardy obowiązujące na światowym poziomie. Trzeba tylko poustawiać pewne rzeczy, typu strefa wywiadów dla zawodników. Poza tym nasz stadion jest znany. Miesiąc temu gościliśmy przedstawicieli World Athletics w ramach aplikacji o organizację MŚ 2025 - dodał prezes, w przeszłości lekkoatleta i trener.

Piotr Małachowski To jest wydarzenie takie, jak piłkarska Liga Mistrzów

Przypomniał, że na chorzowskiej arenie od pięciu lat odbywają się memoriały Kamili Skolimowskiej i Janusza Kusocińskiego, będące wydarzeniami światowymi. - Kolejnym wyzwaniem będzie zagoszczenie naszego stadionu na stałe w kalendarzu Diamentowej Ligi - zaznaczył.

Piotr Małachowski: wydarzenie takie, jak piłkarska Liga Mistrzów

Dyrektor sportowy mityngu, dwukrotny wicemistrz olimpijski w rzucie dyskiem Piotr Małachowski podkreślił, że przed laty organizatorzy memoriału Skolimowskiej musieli prosić, przekonywać światowe gwiazdy, by wzięły udział w zawodach. - Doczekaliśmy się jednego z lepszych na świecie stadionów lekkoatletycznych, więc musimy to wykorzystywać. Teraz zawodnicy sami do nas piszą, dzwonią. To jest wydarzenie takie, jak piłkarska Liga Mistrzów. Występują gwiazdy, które potrzebują dobrej organizacji i dopingu kibiców. Nasze zawody będą przedostatnie przed finałem i uczestnicy przyjadą walczyć o punkty, by załapać się do niego - ocenił.

Jego zdaniem takie wydarzenia stanowią świetną okazję do sportowej edukacji dla młodzieży. - Oni nie muszą zostać mistrzami, ale trzeba im pokazać, że przez sport można do czegoś dojść, spełnić marzenia - stwierdził czterokrotny zwycięzca Diamentowej Ligi.

Podczas sobotniej konferencji prasowej poinformowano, że wstęp dla kibiców będzie wolny.

Diamentowa Liga jako perła w koronie World Athletics

Diamentowa Liga to cykl najbardziej prestiżowych mityngów lekkoatletycznych w kalendarzu World Athletics. Znaleźć się w tym gronie nie jest łatwo, bo chętnych jest dużo więcej niż miejsc. Na starcie staje zawsze światowa czołówka zawodników, zaproszona przez organizatorów.

Memoriał Kamili Skolimowskiej od lat cieszył się dużym zainteresowaniem lekkoatletów. Do Chorzowa, a wcześniej do Warszawy, przyjeżdżały największe gwiazdy światowej lekkoatletyki.


Kalendarz Diamentowej Ligi w sezonie 2022
:

13 maja - Dauha
21 maja - Birmingham
28 maja - Eugene
5 czerwca - Rabat
9 czerwca - Rzym
16 czerwca - Oslo
18 czerwca - Paryż
30 czerwca - Sztokholm
6 sierpnia - Chorzów
10 sierpnia - Monako
26 sierpnia - Lozanna
2 września - Bruksela
7-8 września - Zurych

Czytaj także:

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem