more_horiz
Wiadomości

Premier League: piłkarze Newcastle United zagrają w barwach... Arabii Saudyjskiej. Kibice oburzeni

Ostatnia aktualizacja: 13.05.2022 10:59
W sieci pojawiły się koszulki Newcastle United na następny sezon. Trykoty są łudząco podobne do tych, w których występują zawodnicy reprezentacji Arabii Saudyjskiej. Kibice "Srok" rozpętali burzę w sieci.
Nowe stroje Newcastle przypominają trykoty Arabii Saudyjskiej
Nowe stroje Newcastle przypominają trykoty Arabii SaudyjskiejFoto: AP/Associated Press/East News/Twitter

Wspierany przez Arabię ​​Saudyjską Fundusz Inwestycji Publicznych sfinalizował w październiku zeszłego roku transakcję nabycia Newcastle za 305 milionów funtów po tym, jak Mike Ashley opuścił klub z St. James Park ponad 14 latach. Przejęcie klubu spotkało się z krytyką właścicieli pozostałych klubów Premier League, jednak ostatecznie doszło do skutku.

Kibice "Srok" przyjęli tę wiadomość z entuzjazmem - nowy właściciel obiecał wyciągnąć ich ukochany klub z finansowego oraz piłkarskiego dołka. Zimą do drużyny dołączyli Kieran Trippier, Chris Wood, a także Guimaraes, co przełożyło się na zdecydowany awans sportowy. Na początku sezonu Newcastle było jednym z głównych kandydatów do spadku, a obecnie okupuje 14. lokatę w tabeli Premier League i jest pewne utrzymania.

Fani słusznie mogli się jednak obawiać zmian wizerunkowych. Jedna z nich nastąpi już w przyszłym sezonie. W sieci pojawiło się zdjęcie wyjazdowych koszulek na kolejną kampanię. Brytyjska marka odzieżowa Castore postawiła bowiem na barwy... Arabii Saudyjskiej. W stroju dominuje biel, uzupełniana przez zielone akcenty, przez co wydaje się łudząco podobna do trykotów kraju z Zatoki Perskiej. Co więcej, nawet herb klubu nie uciekł przed zielenią (w oryginalnej wersji dominują czerń, biel oraz błękit).

Kibice Newcastle negatywnie zareagowali na nowe stroje. Można spotkać się z komentarzami kibiców, którzy pytają, czy to nie jest żart z okazji 1 kwietnia. Niektórzy przypominają jedne z wyjazdowych kompletów Chelsea, które wyglądały jak stroje reprezentacji Rosji. Okazuje się, że szejkowie i oligarchowie podkreślają swoje wpływy w klubach nieco mocniej, niż brytyjscy czy amerykańscy włodarze.

Czytaj także:

JK

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem