Kobiece Euro 2025 w Polsce?
Polska może zostać gospodarzem mistrzostw Europy kobiet w piłce nożnej, które mają odbyć się w 2025 roku. Kontrkandydatami PZPN w ubieganiu się o miano gospodarza turnieju finałowego są Francja, Szwajcaria, Ukraina oraz zbiorcza kandydatura Szwecji, Danii, Norwegii i Finlandii.
"Jak pokazały poprzednie duże turnieje w innych krajach, organizacja tak prestiżowej imprezy bezpośrednio wpływa na wzrost liczby zawodniczek, trenerek, sędzi, działaczek, kibicek i innych kobiet zaangażowanych w piłkę nożną, a także osób profesjonalnie zajmujących się kobiecym futbolem w kraju gospodarza. To z kolei przyspieszy profesjonalizację dyscypliny, a także w konsekwencji przyciągnie sponsorów i pozwoli wykorzystać olbrzymi potencjał, jaki drzemie w kobiecej piłce w Polsce" - napisano na stronie związku.
PZPN stara się o wielki turniej
Na polskich stadionach może zawitać 16 najlepszych reprezentacji Starego Kontynentu.
"Jesteśmy przekonani, że mistrzostwa Europy w Polsce w 2025 roku będą obfitowały we wszelkiego typu rekordy. Wypełnione stadiony, miliony widzów przed telewizorami, rzesze młodych kibiców zaangażowanych cyfrowo – to wszystko pozytywnie wpłynie na komercyjny sukces imprezy oraz wizerunek futbolu kobiecego w Polsce oraz w Europie. Organizacja takiego wydarzenia będzie dla federacji i naszych partnerów priorytetem i wielką nobilitacją" - czytamy.
00:21 Kulesza o Euro 2025.mp3 Na uroczystości nie mogło zabraknąć prezesa Polskiego Związku Piłki Nożnej Cezarego Kuleszy, który tak podsumowuje minione rozgrywki (IAR)
00:14 Kulesza liczy na Euro 2025.mp3 Prezes PZPN Cezary Kulesza liczy na to, że to nasz kraj zorganizuje tę imprezę (IAR)
Aktualnymi mistrzyniami są Holenderki. UEFA ogłosi swoją decyzję 9 grudnia 2022 roku.
Czytaj także:
JK/IAR