more_horiz
Wiadomości

Johan Eliasch szefem FIS do 2026 roku. Szwed wybrany w atmosferze skandalu

Ostatnia aktualizacja: 26.05.2022 15:38
Szwed Johan Eliasch pozostanie szefem Międzynarodowej Federacji Narciarskiej (FIS) przez najbliższą pełną kadencję, czyli do 2026 roku. Urodzony w Szwecji biznesmen był jedynym kandydatem, a wyboru dokonano na kongresie tej organizacji w Mediolanie.
Johan Eliasch pozostanie prezesem FIS
Johan Eliasch pozostanie prezesem FISFoto: Eibner-Pressefoto/EXPA/Spiess / imago sport / Forum

60-letni Eliach został wybrany przez aklamację, choć niektórzy delegaci opuścili salę na znak protestu, że głosowanie nie będzie tajne. Od czerwca ubiegłego roku tymczasowo kierował FIS po śmierci dotychczasowego długoletniego prezesa - Szwajcara Gianfranco Kaspera.

- Potrzebujemy zmian, musimy unowocześnić narciarstwo - zaznaczył w wystąpieniu po głosowaniu Eliasch, którego zdaniem pełne poparcie, jakie otrzymał, pomoże w procesie reform.

Jego wcześniej zapowiadane pomysły zmian spotykały się często z krytyką środowiska, m.in. pojawiły się propozycje organizacji zawodów narciarskich w Dubaju, ograniczenia rywalizacji w alpejskim slalomie gigancie do jednego przejazdu czy centralizacja praw marketingowych, które teraz należą do federacji narodowych organizujących konkretne zawody.

Czytaj także:

Zobacz więcej na temat: SPORT sporty zimowe

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem