more_horiz
Wiadomości

PŚ w skokach: początek sezonu w Wiśle na igielicie? Jest decyzja FIS

Ostatnia aktualizacja: 10.05.2022 11:11
Komisja skoków narciarskich Międzynarodowej Federacji Narciarskiej (FIS) wydała zgodę, aby inauguracyjne zawody Pucharu Świata 2022/23 w Wiśle (5-6 listopada) zostały przeprowadzone na igelicie. Decyzję komisji musi jeszcze zatwierdzić Kongres FIS.
Skocznia narciarska im. Adama Małysza w Wiśle-Malince
Skocznia narciarska im. Adama Małysza w Wiśle-Malince Foto: shutterstock.com/DyziO

PŚ w skokach wystartuje w Wiśle. Sandro Pertile: musieliśmy zareagować na mundial w Katarze

Nigdy wcześniej skoczkowie nie zaczynali sezonu tak wcześnie, a problem z naśnieżeniem obiektu im. Adama Małysza był nawet wtedy, gdy zawody odbywały się pod koniec listopada.

- Musieliśmy zareagować na piłkarskie mistrzostwa świata (rozegrane zostaną na przełomie listopada i grudnia - przyp. red.). Dlatego sezon ruszy tak wcześnie - powiedział dyrektor PŚ Sandro Pertile.

Początek sezonu PŚ na igielicie?

Skocznia w Wiśle będzie miała charakter hybrydowy, bo choć zeskok zostanie przygotowany z igelitu, to tory najazdowe będą lodowe. Ich utrzymanie przy temperaturze powyżej zera jest łatwiejsze. Cykl wówczas zainaugurują nie tylko mężczyźni, ale również kobiety. Będą to pierwsze kobiece zawody PŚ w Polsce (w sezonie 2011/2012 planowano zawody w Szczyrku, ale się nie odbyły).

Po zmaganiach w Wiśle nastąpi trzytygodniowa przerwa. Następne w kalendarzu są konkursy w Ruce (26-27 listopada). Po zawodach w Finlandii zawodnicy wrócą do rywalizacji po dwóch tygodniach - Titisee-Neustadt (10-11 grudnia). Później cykl będzie już biegł tradycyjnym rytmem.

USA ponownie na mapie skoków narciarskich

Do kalendarza PŚ powraca USA, gdzie po raz ostatni rywalizowano w 2004 roku. Teraz najlepszych skoczków ma gościć Iron Mountain.

Kongres FIS zaplanowano na 25-26 maja w Mediolanie.


Czytaj także:

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem