more_horiz
Wiadomości

Pia Skrzyszowska poprawiła rekord życiowy. Anna Kiełbasińska najlepsza na nietypowym dystansie

Ostatnia aktualizacja: 27.05.2022 22:00
Pia Skrzyszowska wynikiem 12,68 wygrała bieg na 100 m przez płotki podczas mityngu Poznań Athletics Grand Prix. Sprinterka AZS AWF Warszawa o 0,07 pobiła rekord życiowy. Silny wiatr i deszcz uniemożliwił jednak lekkoatletom uzyskanie dobrych wnyków.
Pia Skrzyszowska poprawiła rekord życiowy na 100 m przez płotki
Pia Skrzyszowska poprawiła rekord życiowy na 100 m przez płotkiFoto: PAP/Jakub Kaczmarczyk

Skrzyszowska akurat miała szczęście do pogody, choć jak na koniec maja było dość zimno. Zanim deszcz nadciągnął nad golęciński stadion, 21-latka znakomicie spisała się w biegu na 100 m przez płotki. Jej rezultat 12,68 jest też drugim w Europie w tym sezonie.

"Czułam się dobrze przygotowana do tych płotków. Cieszę się, że zrobiłam to, co miałam zrobić. Chciałam się 'zakręcić' koło życiówki, ale nie wiedziałam, że ją pobiję. Teraz chcę się przede wszystkim poprawiać technicznie na płotkach, bo ten rytm nie był idealny. Można jeszcze coś 'urwać' z tego wyniku" - mówiła mocno uradowana Skrzyszowska.

Przed rokiem na mistrzostwach Polski sprinterka zdobyła dwa złote medale. "Lubię tu biegać, jest miła atmosfera, trybuny są blisko i czuć tych kibiców" - dodała.

Do ciekawej rywalizacji doszło na nietypowym dystansie - 300 m. Wygrała Anna Kiełbasińska z rezultatem 36,34, która wyrównała swój rekord życiowy. Druga była Kinga Gacka (37,16), a trzecia Iga Baumgart-Witan (37,17).

"Wytrzymałość jest, ale o tym wiedziałam, bo wszystkie treningi przynajmniej z ostatnich dwóch miesięcy o tym mówiły. Szybkość też jest, więc tylko trzeba dbać jeszcze o zdrowie. Za cztery dni startuje w Ostrawie na 400 m i ten pierwszy bieg na tym dystansie w sezonie zawsze jest trudny. Nie napalam się jeszcze na wielki wynik, ale wszystko wskazuje, że na razie jest dobrze" - przyznała Kiełbasińska, która w Poznaniu wystąpiła także na 100 m i zajęła drugą lokatę (11,26). Zwyciężyła Brytyjka Imani Lansiquot (11,15).

Mocną obsadę miał bieg na 200 m, w którym o zwycięstwo do końca walczyli medaliści olimpijscy Kanadyjczyk Brendon Rodney z Jamajczykiem Johanem Blake'm, który legitymizuje się drugim wynikiem w historii na 100 m (9,69). Rodney wygrał z czasem 20,55 i o 0,07 pokonał Blake'a. Do 19-letniego rekord mityngu (20,26) należącego do Frankie Fredericksa sporo jednak zabrakło.

W drugiej części zawodów zaczęło padać, co sprawiło, że konkurs skoku o tyczce skończył się dość szybko. Wygrał Piotr Lisek, który w pierwszej próbie zaliczył 5,41, a potem nie dał rady pokonać poprzeczki na 5,60. Lisek przed tygodniem w podpoznańskich Dusznikach zaliczył 5,80.

Nieudany start zanotował mistrz Polski w rzucie oszczepem Marcin Krukowski, który spalił dwie pierwsze próby i wycofał się z konkursu.

"Niestety, przy takiej pogodzie, gdy jest zimno, odzywają się mikrourazy. Muszę 'czwórkę' wyleczyć i wtedy myślę, że będzie już lepiej. Może dziś te 75 metrów bym rzucił, ale za dużo bym ryzykował. A za dwa tygodnie czekają nas już mistrzostwa Polski i trzeba uważać na siebie. Liczyłem, że porzucam tutaj sobie, ale też ten huragan w twarz nam nie pomagał" – mówił Krukowski.

Konkurs wygrał Fin Toni Keranen 79,37, przed Erykiem Kołodziejczakiem 74,46.

Czytaj także:

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem