Liga Mistrzów: Karim Benzema wybrany najlepszym zawodnikiem. UEFA ogłosiła jedenastkę turnieju

2022-05-31, 16:42

Karim Benzema został wybrany najlepszym zawodnikiem Ligi Mistrzów w sezonie 2021/2022. Foto: PAP/EPA/RONALD WITTEK

Karim Benzema z Realu Madryt został wybrany na najlepszym piłkarzem zakończonego w sobotę sezonu Ligi Mistrzów - ogłosiła UEFA. W najlepszej jedenastce rozgrywek znalazło się jeszcze trzech jego kolegów. Zabrakło natomiast Roberta Lewandowskiego z Bayernu Monachium.

34-letni Karim Benzema z dorobkiem 15 goli został królem strzelców Champions League i już po raz piąty z Realem sięgnął po Puchar Europy. W finale "Królewscy" na Stade de France pod Paryżem pokonali Liverpool 1:0.

Jedynego gola zdobył w tym spotkaniu Brazylijczyk Vinicius Junior, który został uznany najlepszym młodym piłkarzem sezonu.

Poza Benzemą i Viniciusem Juniorem w drużynie sezonu z hiszpańskiego klubu znaleźli się także chorwacki pomocnik Luka Modric i belgijski bramkarz Thibaut Courtois, którego okrzyknięto bohaterem finału.

Liverpoolu miejscem w najlepszej "11" wyróżnieni zostali obrońcy: Trent Alexander-Arnold, Holender Virgil van Dijk i Szkot Andy Robertson oraz brazylijski pomocnik Fabinho.

Skład uzupełnili francuski skrzydłowy Paris Saint-Germain Kylian Mbappe, niemiecki obrońca Chelsea Antonio Rudiger i belgijski pomocnik Manchesteru City Kevin De Bruyne.

Robert Lewandowski z dorobkiem 13 trafień zajął drugie miejsce w klasyfikacji strzelców, a jego Bayern Monachium odpadł w ćwierćfinale po dwumeczu z hiszpańskim Villarrealem.