Speedway GP: popis Polaków w Niemczech. Dudek wygrał w Teterow, Zmarzlik drugi

2022-06-04, 22:24

Patryk Dudek wygrał Grand Prix Niemiec w Teterow . Foto: Forum/Gazeta Polska/Tomasz Jedrzejowski

Patryk Dudek wygrał w Teterow żużlowe Grand Prix Niemiec. Drugie miejsce zajął Bartosz Zmarzlik, który jest liderem klasyfikacji generalnej cyklu indywidualnych mistrzostw świata.

Patryk Dudek we wspaniałym stylu przełamał się w cyklu Grand Prix. We wcześniejszych czternastu rundach, w których startował, nie awansował nawet do półfinału. Tym razem indywidualny mistrz świata z 2017 roku okazał się najlepszy.

"Duzzers" czuł się na niemieckim torze jak ryba w wodzie. Z trzynastoma punktami okazał się najlepszy w rundzie zasadniczej. Z grona czterech startujących w Teterow Biało-Czerwonych, do półfinału awansował jeszcze tylko Bartosz Zmarzlik. Niespodziewanie odpadł Maciej Janowski, który zaczął od biegowego zwycięstwa, ale potem spisywał się gorzej. Do najlepszej ósemki nie wszedł także Paweł Przedpełski

Dudek pewnie wygrał pierwszy półfinał. Walkę o drugie miejsce na swoją korzyść rozstrzygnął Brytyjczyk Robert Lambert. W drugim półfinale najlepszy okazał się Szwed Fredrik Lindgren, a do decydującego biegu awansował także Zmarzlik. Dwukrotny mistrz świata mógł nawet wygrać swój półfinał, ale lekki błąd zaważył o tym, ze wyprzedził go Lindgren.

Bartosz Zmarzlik musiał się zadowolić drugim miejscem także w finale. Od startu do mety bezkonkurencyjny był bowiem Patryk Dudek. Za Polakami do mety dojechał Lindgren.

W klasyfikacji generalnej po rozegraniu czterech z jedenastu rund prowadzi Zmarzlik (62 pkt), który o 11 punktów wyprzedza Janowskiego. Dudek awansował na dziewiąte miejsce, a Przedpełski jest piętnasty - ostatni spośród stałych uczestników cyklu.

Kolejne zawody Grand Prix 25 czerwca. Wówczas zawodników czeka ściganie w Gorzowie Wielkopolskim.