more_horiz
Wiadomości

Łomża Vive Kielce to już historia. Drużyna ma nowego sponsora tytularnego

Ostatnia aktualizacja: 27.06.2022 21:26
Mistrzowie Polski mają nowego sponsora tytularnego! 27 czerwca 2022 r. druga drużyna Europy przyjmuje nazwę Łomża Industria Kielce i w takim brzmieniu przystąpi do rozgrywek w sezonie 2022/2023.
Klub z Kielc ma nową nazwę
Klub z Kielc ma nową nazwęFoto: PanoramiC/imago sport/Forum

Kontrakt z Grupą Przemysłową Industria obowiązywać będzie trzy lata, tj. 2022 - 2025 i przewiduje m. in. umieszczenie logotypu Grupy Industria na koszulce meczowej, przestrzeń reklamową na bandach LED podczas meczów PGNiG Superligi i Ligi Mistrzów w Hali Legionów, wykorzystanie wizerunku zawodników drużyny Łomża Industria Kielce oraz działania CSR.

- To bardzo istotna konferencja dla naszego klubu, cieszymy się, że dołącza do nas nowy partner, z którym będziemy współpracować w najbliższych latach. Zmieniamy nazwę drużyny, od 20 lat była z nami firma Vive, która teraz zostanie wycofana. Powody są prozaiczne, szukamy ciągle nowych funduszy na to, byśmy mogli dalej się rozwijać na obecnym poziomie. Dziękujemy Bertusowi Servaasowi za te wszystkie lata, w których osiągaliśmy bardzo dobre rezultaty. Życie toczy się dalej i cieszymy się, że dołączy do nas nowy partner, który będzie w nazwie drużyny - powiedział prezes klubu Marian Urban.

- Jest wiele osób, które nam pomogły i dzięki którym doszliśmy do miejsca, w którym jesteśmy. Z tego miejsca w imieniu zarządu wszystkim im dziękuję. Od początku rozmów bardzo nas zaintrygowała perspektywa rozwoju firmy, bo Świętokrzyskie Kopalnie Surowców Mineralnych to lider w wydobyciu kruszywa, który ma bardzo ambitne plany związane z zieloną transformacją, którego konsumentem będą ludzie naszego regionu i to jest bardzo istotne. Będziemy mieli więc szanse współpracować z tak znakomitą firmą i pomagać jak tylko możemy w tym projekcie. Od początku byłem zafascynowany projektem zielonej transformacji i cieszę się, że będziemy mogli zrobić coś dobrego. Jako jedna z najlepszych drużyn w Europie będziemy mogli zwrócić uwagę na tak ważną sprawę - dodał.

Podopieczni Tałanta Dujszebajewa w tym sezonie byli bardzo blisko wygrania Ligi Mistrzów, ale ostatecznie przegrali z FC Barceloną po rzutach karnych. Drużyna z Katalonii jest rekordzistą w liczbie zwycięstw w tych rozgrywkach - ma ich 11.

Czytaj także:

red/Biuro Prasowe Łomża Industria Kielce

Zobacz także

Zobacz także