more_horiz
Wiadomości

Transfery: FC Barcelona wyznaczyła priorytety. Jednym z nich Robert Lewandowski

Ostatnia aktualizacja: 28.06.2022 13:40
FC Barcelona wyznacza transferowe priorytety na nadchodzący sezon. Jak informuje hiszpański dziennik "AS" - są nimi Robert Lewandowski i Jules Kounde.
Robert Lewandowski - transferowy priorytet FC Barcelony.
Robert Lewandowski - transferowy priorytet FC Barcelony.Foto: shutterstock.com/MaciejGillert

Według informacji gazety, doszło do spotkania trenera katalońskiego klubu Xaviego z dyrektorem sportowym Mateu Alemanym. Podczas rozmowy uzgodniono, że do klubu w pierwszej kolejności mają zostać sprowadzeni dwaj piłkarze: Robert Lewandowski i obrońca Sevilli, reprezentant Francji Jules Kounde.

Barcelona od miesięcy szczególnie zabiega o transfer Lewandowskiego. Władze "Dumy Katalonii" uruchomiły dźwignie finansowe, dzięki którym pogrążony w długach klub ma pozyskać fundusze konieczne do sfinalizowania transferu Polaka. Niebawem 10 procent praw telewizyjnych "Blaugrany" przejmie amerykańska grupa inwestycyjna Sixth Street. Na mocy umowy, która zostanie podpisana w środę, zapłaci za to 205 mln euro.

- Mam nadzieję, że Lewandowski zagra w Barcelonie i będzie miał dobry sezon. Wierzę, że dźwignie finansowe, które klub uruchomił, pozwolą mu dołączyć do Barcelony, ponieważ jest legendą Bayernu i europejskiego futbolu – powiedział prezes La Liga Javier Tebas w rozmowie z dziennikiem "Marca".

Drugim z priorytetów klubu, jest sprowadzenie Julesa Kounde. 23-letni obrońca występuje w Sevilli od trzech sezonów i już wkrótce może pójść śladem innych zawodników, którzy zmienili andaluzyjski klub na "Dumę Katalonii". W ostatnich latach byli to m.in. Dani Alves, Clement Lenglet, Adriano, Seydou Keita i Ivan Rakitić.

Ponadto, "AS" potwierdza, że w najbliższych dniach klub oficjalnie ogłosi pozyskanie Andreasa Christensena (Chelsea) i Francka Kessie (AC Milan).

Czytaj także:

kp

Zobacz także

Zobacz także