more_horiz
Wiadomości

Ligue 1: Milik ma powody do radości? Niespodziewane odejście trenera Marsylii

Ostatnia aktualizacja: 01.07.2022 16:07
Olympique Marsylia poinformował w komunikacie, że Jorge Sampaoli przestał pełnić funkcję trenera piłkarzy wicemistrza Francji. To zaskakująca decyzja, która może okazać się korzystna dla Arkadiusza Milika. Napastnik OM nie dogadywał się najlepiej z argentyńskim szkoleniowcem. 
Jorge Sampaoli przestał pełnić funkcję trenera Olympique Marsylia
Jorge Sampaoli przestał pełnić funkcję trenera Olympique Marsylia Foto: Forum/imago sport/Giuseppe Maffia
  • Jorge Sampaoli prowadził Olympique od lutego 2021 roku. W ubiegłym sezonie doprowadził drużynę do wicemistrzostwa Francji 
  • Póki co, nie jest znane nazwisko następcy Argentyńczyka 

O możliwym odejściu Argentyńczyka jako pierwszy informował w piątek dziennikarz kanału France 2 Mohammed Bouhafsi. Tego samego dnia jego rewelacje zostały potwierdzone przez klub z Lazurowego Wybrzeża.

Olympique Marsylia żegna się z trenerem 

Na oficjalnej stronie Olympique Marsylia pojawił się komunikat, w którym poinformowano, że klub oraz Jorge Sampaoli wspólnie zdecydowali się zakończyć współpracę trwającą od lutego 2021 roku. Przypomniano, że Argentyńczyk był pierwszym szkoleniowcem, którego Pablo Longoria zatrudnił po objęciu stanowiska prezydenta OM.

"16 miesięcy tej współpracy umożliwiło klubowi zrobienie kroku naprzód w budowie nowego projektu sportowego i bezpośrednie zakwalifikowanie się do Ligi Mistrzów UEFA" - napisano. 

W ubiegłym sezonie marsylczycy zostali wicemistrzami Francji, dzięki czemu zapewnili sobie awans do fazy grupowej nadchodzącej edycji Ligi Mistrzów. Z niezłej strony klub pokazał się też w Lidze Konferencji, w której dotarł do półfinału

Arkadiusz Milik może się cieszyć?

Niespodziewane odejście argentyńskiego trenera może być dobrą informacją dla Arkadiusza Milika. Polski napastnik w ostatnim sezonie nie zawsze znajdował miejsce w podstawowym składzie Olympique. 

Francuskie media spekulowały nawet, że Milik może opuścić klub ze względu na trudne relacje z Sampaolim. Jak się okazało, to 62-letni szkoleniowiec zdecydował się odejść z Olympique Marsylia

Póki co, nie wiadomo, kto będzie następcą Argentyńczyka. 

Czytaj także:

/empe 

Zobacz także

Zobacz także