more_horiz
Wiadomości

Ekstraklasa: Dusan Kuciak zostaje w Lechii Gdańsk. "Chciałbym te marzenia spełnić z Lechią"

Ostatnia aktualizacja: 04.07.2022 18:48
Lechia Gdańsk potwierdziła, że słowacki bramkarz Dusan Kuciak podpisał dwuletni kontrakt, obowiązujący do 30 czerwca 2024 roku. 
37-letni Dusan Kuciak podpisał nowy kontrakt z Lechią Gdańsk. Umowa słowackiego bramkarza będzie obowiązywała do 30 czerwca 2024 roku
37-letni Dusan Kuciak podpisał nowy kontrakt z Lechią Gdańsk. Umowa słowackiego bramkarza będzie obowiązywała do 30 czerwca 2024 rokuFoto: mat. prasowe/Lechia Gdańsk

Ekstraklasa. Dusan Kuciak zostaje w Lechii Gdańsk

Dusan Kuciak to jeden z najlepszych bramkarzy, którzy występują na boiskach polskiej Ekstraklasy. Do drużyny Lechii Gdańsk dołączył w 2017 roku z angielskiego Hull City. Z miejsca stał się czołową postacią zespołu i do tej pory uzbierał 173 występy, w których aż 54 razy zachowywał czyste konto bramkowe.

- Nad przedłużeniem umowy z Lechią nie musiałem długo się zastanawiać. Znam klub, ja i moja rodzina jesteśmy w Gdańsku bardzo szczęśliwi. Wiem, czego mogę się spodziewać. Cały czas odczuwam radość z piłki, co jest dużą zasługą trenera Pawła. Mam sportowe marzenia i chciałbym je wszystkie spełnić z Lechią - powiedział 37-letni Słowak po podpisaniu umowy.

Urodzony w Żylinie golkiper będzie grał dla Lechii przez nadchodzące dwa sezony. Obok niego w kadrze są dwaj inni bramkarze: Michal Buchalik oraz Antoni Mikułko.

Lechia Gdańsk w eliminacjach Ligi Konferencji

W minionym sezonie Lechia Gdańsk zajęła czwarte miejsce, co dało jej prawo do gry w eliminacjach Ligi Konferencji. Rywalem podopiecznych Tomasza Kaczmarka w pierwszej rundzie będzie wicemistrz Macedonii Północnej – FK Akademija Pandev.

Pierwsze spotkanie odbędzie się w czwartek 7 lipca o godz. 20.15 na Polsat Plus Arenie w Gdańsku. Mecz rewanżowy tydzień później - 14 lipca w Skopje. Na zwycięzcę pojedynku czeka już austriacki zespół Rapid Wiedeń.


Czytaj także
:

red/Lechia.pl

Zobacz także

Zobacz także