Ekstraklasa: Widzew wyszarpał trzy punkty w meczu z Piastem

2022-10-10, 22:27

Widzew grał na wyjeździe z Piastem na zakończenie 12. kolejki Ekstraklasy. Foto: PAP/Tomasz Wiktor

Widzew pokonał na wyjeździe Piasta Gliwice 2:1 w ostatnim meczu 12. kolejki piłkarskiej Ekstraklasy. Dla zespołu z Łodzi jest to trzeci ligowy mecz bez porażki.

Skuteczność kluczem do sukcesu

Obie drużyny od pierwszych minut spotkania przystąpiły do zdecydowanych ataków na bramkę rywala. W 27. minucie to jednak goście celebrowali zdobycie bramki. Patryk Stępiński precyzyjnym zagraniem dostarczył piłkę Jordi Sanchezowi, a ten pewnie wykończył akcję mocnym uderzeniem.

Piłkarze Piasta próbowali wyrównać jeszcze przed przerwą, jednak dobrze dysponowani byli zarówno defensorzy Widzewa, jak i broniący dostępu do bramki Henrich Ravas.

Oblężenie i zabójcza kontra

Druga połowa przebiegła pod znakiem dominacji gospodarzy, jednak brakowało im zdecydowania i precyzji pod bramką rywala. Im bliżej było do końcowego gwizdka, tym więcej pola oddawał przeciwnikowi Widzew, skupiając się na obronie.

W 82. minucie Widzew wyprowadził kontrę, a do piłki dopadł Kristoffer Hansen. Norweg zabawił się z defensorami Piasta, po czym powiększył prowadzenie efektownym strzałem. W doliczonym czasie gola kontaktowego strzelił Michael Ameyaw, jednak ostatecznie łodzianie utrzymali prowadzenie i sięgnęli po cenny komplet punktów.

Piast Gliwice - Widzew Łódź 1:2 (0:1)

Bramki: 0:1 Jordi Sanchez (27), 0:2 Kristoffer Hansen (82), 1:2 Michael Ameyaw (90).

Żółta kartka - Widzew Łódź: Juliusz Letniowski.

Sędzia: Sebastian Krasny (Kraków). Widzów 4 013.

Piast Gliwice: Frantisek Plach - Tomasz Mokwa, Constantin Reiner, Jakub Czerwiński, Alexandros Katranis (90+2. Jakub Holubek) - Grzegorz Tomasiewicz, Tom Hateley (83. Michał Kaput), Jorge Felix (83. Michael Ameyaw), Patryk Dziczek, Arkadiusz Pyrka (46. Kamil Wilczek) - Rauno Sappinen (71. Gabriel Kirejczyk).

Widzew Łódź: Henrich Ravas - Patryk Stępiński (87. Mateusz Żyro), Serafin Szota, Martin Kreuzriegler - Paweł Zieliński, Marek Hanousek, Juliusz Letniowski (53. Mato Milos), Dominik Kun - Ernest Terpiłowski (67. Łukasz Zjawiński), Jordi Sanchez (87. Patryk Lipski), Bartłomiej Pawłowski (67. Kristoffer Hansen).

Wyniki meczów 12. kolejki i tabela Ekstraklasy:

2022-10-07:
PGE FKS Stal Mielec - Pogoń Szczecin 4:2 (2:1)
Jagiellonia Białystok - Wisła Płock 1:1 (0:1)
2022-10-08:
Śląsk Wrocław - Górnik Zabrze 4:1 (2:0)
Legia Warszawa - Warta Poznań 1:0 (1:0)
Cracovia Kraków - Lechia Gdańsk 0:1 (0:0)
2022-10-09:
KGHM Zagłębie Lubin - Korona Kielce 1:1 (1:0)
Lech Poznań - Radomiak Radom 1:0 (1:0)
2022-10-10:
Raków Częstochowa - Miedź Legnica 1:0 (1:0)

Tabela (mecze, zwycięstwa, remisy, porażki, bramki, punkty, różnica bramek)
18. Miedź Legnica 11 1 2 8 11-21 5 -10
W przypadku równej liczby punktów o kolejności w końcowej tabeli decydują bezpośrednie mecze