La Liga: Real Madryt przegrał z Rayo Vallecano. FC Barcelona utrzymuje się na fotelu lidera

2022-11-07, 23:02

Rayo Vallecano pokonało Real Madryt 3:2 . Foto: PAP/EPA/JUANJO MARTIN

Real Madryt przegrał na wyjeździe z Rayo Vallecano 2:3 w meczu 13. kolejki hiszpańskiej La Liga. Porażka "Królewskich" oznacza, że FC Barcelona utrzyma się na fotelu lidera z dwupunktową przewagą.

Cztery gole do przerwy. Rayo zaskoczyło "Królewskich"

Gospodarze rozpoczęli od szybkiego ciosu, bowiem już w 5. minucie spotkania wyszli na prowadzenie. Z lewej strony dośrodkowywał Fran Garcia, a akcję pewnym strzałem wykończył Santi Comesana. Thibaut Courtois był w tej sytuacji bez szans. Chwilę później mogło być już 2:0, jednak Palazon nieznacznie chybił.

Dominacja Rayo utrzymywała się do 35. minuty. Wtedy w "szesnastce" na murawę padł Marco Asensio, a arbiter wskazał na jedenasty metr. Do piłki podszedł Luka Modrić, który pewnie zamienił rzut karny na bramkę wyrównującą.

Sześć minut później "Królewscy" wyszli na prowadzenie. Po dośrodkowaniu z kornera autorstwa Asensio, futbolówkę do siatki strzałem głową wpakował Eder Miltao.

Jeszcze przed przerwą odpowiedzieć zdołali gospodarze. Po zamieszaniu w polu karnym piłka trafiła pod nogi Alvaro Garcii, który oddał mocne uderzenie, którego Courtois nie był w stanie zatrzymać.

Rzut karny "na raty" zapewnił zwycięstwo

W drugiej połowie piłkarze Rayo nie zwalniali tempa, regularnie meldując się pod bramką strzeżoną przez Belga. W 64. minucie arbiter podbiegł do monitora VAR, by przeanalizować sytuację w "szesnastce" Realu. Okazało się, że Dani Carvajal zagrał piłkę ręką. W rezultacie arbiter wskazał na "wapno".

Do piłki podszedł Trejo, jednak Courtois obronił jego uderzenie. Po chwili sędzia nakazał powtórzyć rzut karny, bowiem belgijski golkiper przekroczył linię w momencie strzału. Tym razem zawodnik Rayo nie pomylił się i wyprowadził swoją drużynę na prowadzenie.

Podopieczni Carlo Ancelottiego nie byli już w stanie odwrócić losów meczu. To oznacza, że FC Barcelona pozostanie liderem La Liga z dwupunktową przewagą.