NBA: Jeremy Sochan po raz pierwszy bez punktów. San Antonio Spurs minimalnie słabsi od New York Knicks

2023-01-05, 10:36

Jeremy Sochan (P) podczas meczu NBA między San Antonio Spurs i New York Knicks. Foto: FORUM/Brad Penner/Reuters

Jeremy Sochan - choć spędził na parkiecie blisko pół godziny - to tym razem nie rzucił choćby punktu. Młody Polak miał tylko zbiórkę i cztery asysty, a jego San Antonio Spurs przegrali na wyjeździe z New York Knicks 114:117 w koszykarskiej lidze NBA. Spurs z bilansem 12 zwycięstw i 26 porażek wciąż zajmują w strefie zachodniej przedostatnie, 15. miejsce.

To nie był udany występ reprezentanta Polski. Sochan po raz pierwszy w zawodowej karierze wystąpił w słynnej hali Madison Square Garden i po raz pierwszy w meczu NBA nie zdobył nawet punktu. 19-latek pojawił się w wyjściowym składzie Spurs, spędził na parkiecie blisko 30 minut, a w tym czasie nie trafił żadnego z trzech rzutów z gry, miał też zbiórkę, cztery asysty, przechwyt, blok, dwie straty i pięć fauli.

Jeremy Sochan bez punktów. San Antonio Spurs przegrali z New York Knicks

Jeremy Sochan specjalnie tym razem nie radził sobie również w obronie. Często pilnował Jalena Brunsona, który zdobył 38 punktów, ustanawiając rekord kariery. Występujący na pozycji rozgrywającego zawodnik New York Knicks dodał siedem zbiórek i sześć asyst. Gospodarze roztrwonili 12-punktową przewagę w drugiej połowie. Później toczyli wyrównany bój, zanim odnieśli trzecie zwycięstwo z rzędu. Julius Randle dobrze wspierał Brunsona i do dorobku drużyny dorzucił 25 punktów i 13 zbiórek.

- Ma wszystko. Gra z zacięciem, jest utalentowany. Posiada przy tym wysokie koszykarskie IQ. To po prostu "piekielny" rywal - w samych superlatywach o Brunsonie wypowiadał się trener Spurs, Gregg Popovich.

W szeregach San Antonio Spurs skutecznie zagrał Keldon Johnson, który rzucił 26 punktów. Dobrze zaprezentowali się rezerwowi Josh Richardson (20 punktów), Zach Collins (16). Była to druga z rzędu i ósma w 11 grach przegrana Spurs.

Dwa ze środowych meczów zakończyły się dogrywkami. Philadelphia 76ers u siebie pokonała Indianę Pacers 129:126. Na sukces gospodarzy najbardziej zapracował James Harden, który zdobył 26 punktów, zaliczył osiem asyst i sześć zbiórek. Była to trzecia kolejna wygrana "Szóstek". Wśród rywali wyróżnił się Buddy Hield (24 punktów, dziewięć zbiórek), który ku uciesze miejscowych kibiców nie trafił rzutu zza linii 7,24 m równo z syreną dodatkowego czasu.

Błędu Hielda nie popełnił Grayson Allen (16 punktów), który 11,6 s przed końcem dogrywki trafił za 3 punkty. Dzięki temu Milwaukee Bucks wygrali w hali Toronto Raptors 104:101. Dzięki temu "Kozły" zrewanżowały się za pięć poprzednich porażek z Raptors. Fred VanVleet zdobył dla gospodarzy 28 punktów i 12 asyst.

Wyniki środowych meczów koszykarskiej ligi NBA
:

New York Knciks - San Antonio Spurs 117:114
Toronto Raptors - Milwaukee Bucks 101:104 (po dogr.)
Orlando Magic - Oklahoma City Thunder 126:115
Philadelphia 76ers - Indiana Pacers 129:126 (po dogr.)

3. Utah Jazz 19 21 .475
4. Minnesota Timberwolves 18 21 .462