Premier League: wpadka Arsenalu. Porażka Southampton i kuriozalny samobój Jana Bednarka [WIDEO]

2023-02-11, 18:49

Wolves ostatecznie pokonali Southampton 2:1. Foto: PETER NICHOLLS/Reuters/Forum

Prowadzący w tabeli Premier League piłkarze Arsenalu zremisowali u siebie z Brentford 1:1 w meczu 23. kolejki. Coraz gorzej wygląda sytuacja zamykającego zestawienie Southamptonu. "Święci" ulegli u siebie Wolverhampton Wanderers 1:2, a samobójczego gola strzelił Jan Bednarek.

Arsenalowi opór lokalnego rywala udało się złamać w 66. minucie, kiedy na listę strzelców wpisał się wprowadzony chwilę wcześniej na boisko Belg Leandro Trossard. Goście niespodziewanie zdołali jednak wyrównać - w 74. minucie do siatki trafił Ivan Toney.

W tabeli Arsenal ma sześć punktów przewagi nad Manchesterem City. Obrońcy tytułu w niedzielę podejmą Aston Villę Matty'ego Casha.

Brentford pozostaje niepokonany od wznowienia rozgrywek po przerwie mundialowej, a łącznie jego licznik kolejnych meczów ligowych bez porażki wskazuje już 10. Ostatni raz jego piłkarze zeszli z boiska pokonani 23 października.

Southampton natomiast od bezpiecznej 17. lokaty dzielą cztery punkty i w dodatku zespół Bednarka ma o jedno spotkanie rozegrane więcej.

Początek meczu z "Wilkami" nie zapowiadał kłopotów. W 24. minucie prowadzenie gospodarzom dał Argentyńczyk Carlos Jonas Alcaraz, a trzy minuty później goście stracili Mario Leminę, który został ukarany czerwoną kartką.

Mimo przewagi zawodnika "Święci" dali się jednak zepchnąć do defensywy. Bednarek do własnej siatki trafił w 74. minucie, a w 87. zwycięstwo Wolverhampton dał Portugalczyk Joao Gomes.