Liga Mistrzów: Francuzi jednoznacznie ocenili PSG. "Stoją nad przepaścią"

2023-02-15, 09:54

Piłkarze Paris Saint-Germain zostali surowo ocenieni przez francuskie media . Foto: PAP/EPA/TERESA SUAREZ

Piłkarze Paris Saint-Germain otrzymali niskie oceny we francuskich mediach po domowym meczu z Bayernem Monachium w 1/8 finału Ligi Mistrzów. Paryżanie przegrali na własnym boisku 0:1 i skomplikowali swoją sytuację przed rewanżem. Media nad Sekwaną otwarcie mówią o największym od lat kryzysie PSG.

• Po porażkach z Olympique Marsylia i AS Monaco, przyszedł czas na przegraną PSG z Bayernem w Lidze Mistrzów
  • Francuskie media dostrzegają ogromny kryzys paryżan i nie prognozują sukcesu podopiecznych Christophe'a Galtiera w rewanżu

W ostatnich tygodniach Paris Saint-Germain wyglądało źle nawet na krajowym podwórku. Mistrzowie Francji przegrali ligowe mecze z RC Lens oraz z AS Monaco, a w krajowym pucharze zostali wyeliminowani przez odwiecznego rywala Olympique Marsylia.

Okazało się, że kryzys podopiecznych Christophe'a Galtiera przełożył się na występ w europejskich pucharach. PSG zagrało kiepski mecz na Parc des Princes zwłaszcza w pierwszej połowie. Mistrzowie Francji gola stracili jednak już po przerwie - w 53. minucie, po błędzie bramkarza Gianluigiego Donnarummy, do siatki trafił były piłkarz PSG Kingsley Coman.

Tylko stoperzy nie zawiedli

Francuskie media surowo oceniły występ jedynej drużyny z kraju nad Sekwaną, która dotarła do najlepszej szesnastki tej edycji Ligi Mistrzów. Dziennikarze nie mają wątpliwości, że Paris Saint-Germain znajduje się w poważnym kryzysie. Stołeczna drużyna przegrała bowiem aż pięć z 11 tegorocznych meczów. Po raz pierwszy od 2011 roku ekipa z Parku Książąt poniosła też trzy kolejne porażki.

Sportowy dziennik "L'Equipe" wystawił niskie oceny niemal całej drużynie. Szóstki w 10-stopniowej skali otrzymali jedynie stoperzy: brazylijski kapitan PSG Marquinhos oraz hiszpański weteran Sergio Ramos.

Marquinhosa chwalono nie tylko za niezłą grę w defensywie, ale też groźny strzał głową z 77. minuty. Ramos został natomiast doceniony głównie za pierwszą połowę, gdy kilka razy zastopował groźne ataki Bayernu.

PSG nad przepaścią?

Ta sama gazeta nisko oceniła natomiast gwiazdy paryskiej ofensywy. "PSG obudziło się zbyt późno" - uznało "L'Equipe". Kylian Mbappe, który w ostatniej chwili wyleczył kontuzję, dwa razy trafił do siatki rywali, ale ze spalonego. Francuskie media uznają go jednak za największą nadzieję dla paryżan przed rewanżem.

Leo Messi został bowiem skrytykowany za mały udział w kreowaniu gry, a w kontekście Neymara gazety piszą głównie o jego chęci opuszczenia Paryża w letnim oknie transferowym.

"PSG jest na skraju przepaści. Za to będą musiały polecieć głowy" - uznało stołeczne "Le Parisien". Według gazety, pozycja trenera Christophe'a Galtiera jest coraz słabsza, a wielu chciałoby, aby jego miejsce zajął Zinedine Zidane.

Nic dziwnego, że nastroje we Francji nie są optymistyczne. Rewanż w hitowo zapowiadającej się parze 1/8 finału zaplanowano na 8 marca na monachijskiej Allianz Arenie.

O szczegółach Stefan Foltzer (IAR) 1:12