Premier League: Manchester City goni Arsenal. Kontuzja Łukasza Fabiańskiego

2023-02-25, 22:00

Radość Erlinga Haalanda po golu z Bournemouth. Foto: PAP/EPA/Vince Mignott

Po zderzeniu z rywalem bramkarz West Ham United Łukasz Fabiański musiał opuścić boisko w 69. minucie meczu 25. kolejki angielskiej ekstraklasy piłkarskiej. "Młoty" pokonały u siebie Nottingham Forest 4:0. Zwycięstwo odniósł także prowadzący w tabeli Arsenal Londyn.

W 65. minucie Fabiański wybiegł do piłki kilka metrów przed bramkę i miał ją już w rękach, ale upadając wpadł głową na kolano jednego z rywali. Przez kilka minut opatrywano go na murawie, a po chwili Polak samodzielnie opuścił boisko. Wyglądał na nieco zdezorientowanego i miał opuchliznę pod lewym okiem.

Był to 24. występ ligowy Fabiańskiego w tym sezonie i już trzeci, którego nie dokończył z powodu urazu. Tak było też w starciach z Manchesterem City 7 sierpnia i z Manchesterem United 30 października.

W pierwszej akcji po zejściu Polaka z boiska w sobotę prowadzenie gospodarzom dał Danny Ings, który jeszcze w połowie stycznia bronił barw Aston Villi. Było to pierwsze trafienie 30-letniego napastnika dla West Hamu. Drugie dołożył w 73. minucie, a na listę strzelców wpisali się też Declan Rice (78.) i Michail Antonio (85.).

"Młoty" wydostały się dzięki temu zwycięstwu ze strefy spadkowej. Po 24 meczach mają 23 punkty i są na 16. pozycji. Ich sobotni rywal z Nottingham zgromadził o dwa "oczka" więcej i jest 13.

Na czele tabeli jest Arsenal, który skromnie pokonał na wyjeździe Leicester City 1:0 po bramce Brazylijczyka Gabriela Martinellego na początku drugiej połowy. "Kanonierzy" zgromadzili 57 punktów. O dwa mniej ma Manchester City, który w sobotni wieczór 4:1 pokonał AFC Bournemouth. Jedną z bramek dla podopiecznych Pepa Guardioli zdobył Erling Haaland - to już jego 27. gol w tym sezonie Premier League. Żaden gracz City nie był skuteczniejszy.

W innym sobotnim starciu Aston Villa, w której barwach całe spotkanie rozegrał Matty Cash, pokonała na wyjeździe Everton 2:0.

Rezerwowym bramkarzem gości był 18-letni Oliwier Zych.

Z kolei Southampton z Janem Bednarkiem (również cały mecz) uległ na wyjeździe Leeds United 0:1.

W tabeli Aston Villa jest na 11. pozycji z dorobkiem 31 punktów. Southampton ma 18 i zajmuje ostatnie miejsce.