Stambuł 2023: Anna Kiełbasińska nie zawiodła. Kolejny medal dla Polski

2023-03-04, 18:40

Anna Kiełbasińska. Foto: PAP/Adam Warżawa

Anna Kiełbasińska zdobyła brązowy medal w biegu na 400 metrów podczas Halowych Mistrzostw Europy w Stambule. Polka zanotowała swój najlepszy czas w sezonie - 51,25 s. Wygrała rekordzistka świata Holenderka Femke Bol, która wyprzedziła rodaczkę Lieke Klaver.

Na relacje z mistrzostw Europy zapraszamy na anteny Polskiego Radia oraz na stronę portalu Polskieradio24.pl. W Stambule będą nasi sprawozdawcy Cezary Gurjew i Rafał Bała.

Anna Kiełbasińska była wymieniana jako jedyna z głównych polskich kandydatek do podium halowych mistrzostw Europy w Stambule. Polka bardzo mocno zaczęła bieg finałowy, zajmując trzecie miejsce po pierwszym okrążeniu, tylko za faworyzowanymi Holenderkami - rekordzistką świata Femke Bol oraz Lieke Klaver.

Na drugim okrążeniu sytuacja w czołówce nie uległa już zmianie. Wygrała Bol z czasem 49,85 s. Druga na mecie Klaver zanotowała czas 50,57 s, a Kiełbasińska sięgnęła po brąz z najlepszym w sezonie czasem 51,25 s!

To czwarty medal Polski w Stambule. W piątek srebro w pięcioboju wywalczyła Adrianna Sułek, a krążek takiego samego koloru wywalczyła Ewa Swoboda w biegu na 60 metrów. Sobota przyniosła wcześniej brąz Sofii Ennaoui w biegu na 1500 metrów.

-Mimo, że biegam z dziewczynami dziesięć lat młodszymi, to gdzieś się "załapuję" - powiedziała Anna Kiełbasińska w rozmowie z Rafałem Bałą (Jedynka) 2:09