more_horiz
Wiadomości

Copernicus Cup: Kajetan Duszyński robi doktorat z krystalografii białek. "Trzeba to jakoś połączyć ze sportem"

Ostatnia aktualizacja: 08.02.2023 17:25
- Obecnie skupiam się na sporcie. Co do kariery naukowej, to powiedziałem sobie, że na razie robię pauzę - mówi w rozmowie z Polskim Radiem Kajetan Duszyński, który startuje w mityngu Orlen Copernicus Cup w Toruniu. 
Mistrz olimpijski Kajetan Duszyński mówi w rozmowie z Polskim Radiem o swojej karierze naukowej oraz bieganiu. Polak jest jedną z gwiazd mityngu Copernicus Cup w Toruniu
Mistrz olimpijski Kajetan Duszyński mówi w rozmowie z Polskim Radiem o swojej karierze naukowej oraz bieganiu. Polak jest jedną z gwiazd mityngu Copernicus Cup w ToruniuFoto: FORUM/ALEKSANDRA SZMIGIEL/Reuters

Kajetan Duszyński to mistrz olimpijski z Tokio w sztafecie mieszanej 4x400 metrów. Poza sportem rozwija również karierę naukową, o której wspomniał w rozmowie z Polskim Radiem.

Kajetan Duszyński robi doktorat z krystalografii białek. "Trzeba to jakoś połączyć ze sportem"

- Dwa i pół roku krystalografii białek jest za mną. Zrobiłem badania, ale muszę jeszcze napisać pracę, więc zostało trochę roboty. Jestem magistrem inżynierem, ale chciałbym ukończyć doktorat w przyszłości. Trzeba to jakoś ze sportem połączyć - mówi 27-latek specjalizujący się w biegu na 400 metrów. 

W Toruniu rywalizacja odbędzie się w trzynastu konkurencjach – kobiety biegać będą na 60, 400, 800, 3000 metrów i 1 milę oraz 60 metrów przez płotki, natomiast konkurencji męskich będzie siedem – biegi na 400, 800 i 1500 metrów, bieg na 60 metrów przez płotki oraz skok wzwyż, skok w dal i skok o tyczce.

Mityng Orlen Copernicus Cup ruszył o godz. 17.15. 


Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy Rafała Bały z mistrzem olimpijskim w sztafecie mieszanej 4x400 metrów Kajetanem Duszyńskim.
 

Posłuchaj
01:46 Kajetan Duszyński przed copernicus o bieganiu i karierze naukowej .mp3 W mityngu ORLEN Copernicus Cup wystartuje tez mistrz olimpijski z Tokio w mieszanej sztafecie 4 x 400 m Kajetan Duszyński, z którym o bieganiu i o karierze naukowej rozmawiał Rafał Bała (PR1)

Czytaj także:

red/PR1

Zobacz także

Zobacz także