Stambuł 2023: Norbert Kobielski poza podium. Polak piąty w skoku wzwyż

2023-03-05, 18:36

Norbert Kobielski nie zdołał wywalczyć medalu w skoku wzwyż . Foto: PAP/Adam Warżawa

Norbert Kobielski nie zdołał wywalczyć medalu w skoku wzwyż podczas Halowych Mistrzostw Europy w Stambule. Polak trzykrotnie strącił wysokość 2,29 m, co wyeliminowało go z walki o podium. Ostatecznie zajął piąte miejsce, a wygrał Holender Douwe Amels.

Na relacje z mistrzostw Europy zapraszamy na anteny Polskiego Radia oraz na stronę portalu Polskieradio24.pl. W Stambule są nasi sprawozdawcy Cezary Gurjew i Rafał Bała.

Norbert Kobielski dobrze zaczął niedzielny finał. Polak zaliczał w pierwszym skoku kolejne wysokości: 2,15 m, następnie 2,19 m i 2,23 m. Pierwsze problemy napotkał, gdy poprzeczka była wywieszona na 2,26 m. Tę wysokość zaliczył za drugim podejściem.

Niestety, Polak w żadnej z trzech prób nie potrafił zaliczyć wysokości 2,29 m. Wyeliminowało to Kobielskiego z walki o medale. Ostatecznie nasz reprezentant został sklasyfikowany na piątym miejscu.

Halowym mistrzem Europy został Holender Douwe Amels, który zaliczył 2,31 m, bijąc rekord swojego kraju. Srebrny medal wywalczył Ukrainiec Andrij Protsenko, a brąz Belg Thomas Carmoy. Obaj skoczyli po 2,29 m.