more_horiz
Wiadomości

El. Euro 2024: styl reprezentacji Polski do poprawy. Włodzimierz Lubański: zespół zagrał poniżej swoich możliwości

Ostatnia aktualizacja: 30.03.2023 15:41
W dwóch meczach eliminacji do Euro 2024 piłkarze reprezentacji Polski zdobyli trzy punkty. - Trzeba to sobie jasno i wyraźnie powiedzieć, że zespół zagrał poniżej swoich możliwości - przyznał mistrz olimpijski z 1972 roku i uczestnik mundialu w 1978 roku, Włodzimierz Lubański.
Włodzimierz Lubański przyznal, że nie podobał mu się sposób gry Biało-Czerwonych
Włodzimierz Lubański przyznal, że nie podobał mu się sposób gry Biało-CzerwonychFoto: PAP/Leszek Szymański

Styl Biało-Czerwonych do poprawy. "Zespół zagrał poniżej swoich możliwości"

Włodzimierz Lubański przyznał, że nie podobał mu się sposób gry Biało-Czerwonych. Mieszkający na stałe w Belgii były reprezentant Polski podkreślił jednak, że kadrę powinno się rozliczać pod koniec eliminacji.

- Trzeba to sobie jasno i wyraźnie powiedzieć, że zespół zagrał poniżej swoich możliwości. Wszyscy oczekiwali, że będzie nie tylko lepszy wynik, ale także lepsza gra. W eliminacjach najważniejsze jest to, żeby nie tracić dużo punktów. Choć przegraliśmy z Czechami, zachowaliśmy sobie szansę dzięki wygranej z Albanią - przyznał mistrz olimpijski z 1972 roku i uczestnik mundialu w 1978 roku w rozmowie z Polskim Radiem.

Wstydliwa porażka Polaków w Pradze nie oznacza zamknięcia drzwi do pierwszego miejsca w grupie. Do Czechów podopieczni Fernando Santosa tracą bowiem tylko jeden punkt - wszystko za sprawą wpadki piłkarzy Jaroslava Silhavego w Kiszyniowie.

Reprezentacja Polski w eliminacjach Euro 2024. Kiedy kolejny mecz?

Reprezentacja Polski pod wodzą Fernando Santosa przegrała pierwsze spotkanie w ramach eliminacji Euro 2024. Czesi wygrali w Pradze 3:1. Trzy dni później Biało-Czerwoni pokonali na PGE Narodowym w Warszawie Albanię 1:0Po dwóch spotkaniach Polska zajmuje drugie miejsce w grupie E. Liderem są Czechy, które mają punkt przewagi nad nami i dwa nad Mołdawią, która będzie kolejnym rywalem kadry. Mecz odbędzie się 20 czerwca. 

Posłuchaj
00:28 Włodzimierz Lubański Włodzimierz Lubański przyznaje, że nie podobał mu się sposób gry Biało-Czerwonych (PR1)

 

Polacy kolejny oficjalny mecz rozegrają w czerwcu.

1200x250_euro24-mecze_03E.jpg 

 >>> Więcej o Euro 2024 <<< 

Czytaj także:

PolskieRadio24.pl 

red/PR1

Ekstraklasa

27 maja 2023

Zobacz także

Zobacz także