Liga Mistrzów: Manchester City nie dał Realowi szans. "The Citizens" zagrają w finale

2023-05-17, 22:50

Manchester City nie dał szans Realowi . Foto: PAP/EPA/ADAM VAUGHAN

Manchester City awansował do finału Ligi Mistrzów. Podopieczni Pepa Guardioli rozbili w rewanżowym meczu półfinałowym Real Madryt aż 4:0.

Od początku meczu dominowali gospodarze - w pierwszych minutach uderzali z dystansu Walker i Rodri. Bliski gola był też dwukrotnie Erling Haaland, oba jego strzały głową obronił jednak w wielkim stylu Courtois.

W 23. minucie kibice na Etihad Stadium pierwszy raz skoczyli z radości. Po kolejnej wielopodaniowej akcji De Bruyne fantastycznie podał do Bernardo Silvy, a Portugalczyk strzałem lewą nogą otworzył wynik meczu. "Królewscy" byli zespołem kompletnie zdominowanym, lecz po upływie dwóch kwadransów chcieli pokazać, że wracają do gry.

Najpierw z groźną akcją ruszył Vinicius Jr., a w 35. minucie piłka odbiła się od poprzeczki po strzale Kroosa. Odpowiedź Manchesteru City była natychmiastowa. W 37. minucie Grealish podał do wbiegającego w pole karne Gundogana, a jego zablokowany strzał dobił głową Silva, podwajając swój dorobek strzelecki.

Po przerwie Real miał nieco większe posiadanie piłki, lecz nie przekładało się to na wiele okazji podbramkowych. Najbliżej celu był David Alaba, który świetnie uderzył z rzutu wolnego w 51. minucie. Z jego strzałem świetnie poradził sobie jednak Ederson.

Gdy mecz zbliżał się ku końcowi, "The Citizens" cierpliwie wyczekali rywali i wyprowadzili zabójcze ciosy. Choć w 73. minucie ze strzałem Haalanda poradził sobie Courtois, 3 minuty później był bezradny. De Bruyne dośrodkował z rzutu wolnego w pole karne, a piłkę do własnej bramki skierował Militao.

Stracony gol wyraźnie osłabił morale "Królewskich", którzy mieli jeszcze jedną akcję w meczu. Obrona City rozpaczliwie obroniła się jednak po strzałach Benzemy i Vasqueza.

Już w doliczonym czasie gry, błysnęli rezerwowi, wprowadzeni przez Guardiolę. Foden popisał się świetnym podaniem, a wybiegający na pozycję Julian Alvarez posłał piłkę do bramki, pieczętując okazałe zwycięstwo Manchesteru City.

Manchester City - Real Madryt - 4:0| WYNIK 1. MECZU 1:1

Gole: 1:0 Bernardo Silva (23.), 2:0 Bernardo Silva (37.), 3:0 Eder Militao - samobójczy (76.), 4:0 Julian Alvarez (90+1.)

Składy:

Manchester City: Ederson - Kyle Walker, Ruben Dias, Manuel Akanji - Bernardo Silva, Rodri, John Stones, Jack Grealish - Ilkay Gundogan (80. Riyad Mahrez), Kevin De Bruyne (84. Phil Foden) - Erling Haaland (89. Julian Alvarez).

Real Madryt: Thibaut Courtois - Daniel Carvajal (80. Lucas Vasquez), Eder Militao, David Alaba, Eduardo Camavinga (80. Aurelien Tchouameni) - Toni Kroos (70. Marco Asensio), Luka Modrić (63. Antonio Rudiger), Federico Valverde - Rodrygo (80. Daniel Ceballos), Vinicius Jr. - Karim Benzema

Sędzia: Szymon Marciniak

W drugim półfinale Inter Mediolan pokonał w dwumeczu AC Milan 3:0.

Finał Champions League zaplanowano na 10 czerwca w Stambule. Tytułu broni Real Madryt