Roland Garros: Iga Świątek - Claire Liu. Pewny awans Polki do 3. rundy French Open!

2023-06-01, 17:08

Iga Świątek podczas turnieju French Open na kortach Roland Garros w Paryżu. Foto: PAP/EPA/YOAN VALAT

Iga Świątek wygrała w dwóch setach z Amerykanką Claire Liu 6:4, 6:0 i awansowała do trzeciej rundy wielkoszlemowego turnieju French Open w Paryżu. Kolejną rywalką Polki w Roland Garros będzie Chinka Xinyu Wang.

W Paryżu jest nasz wysłannik Cezary Gurjew, dziennikarz radiowej Jedynki. Na jego relacje zapraszamy na anteny Polskiego Radia i na stronę PolskieRadio24.pl. Podczas Roland Garros zachęcamy także do słuchania specjalnego Podcastu prosto z French Open.

Świątek mimo nerwowego początku na otwarcie turnieju Roland Garros pewnie pokonała Hiszpankę Cristinę Bucsę 6:4, 6:0. W drugiej rundzie zaś wygrała z Amerykanką Claire Liu 6:4, 6:0.

Iga Świątek w trzeciej rundzie Roland Garros. Dominacja Polki w drugim secie

Mecz na korcie centralnym Philippe'a Chatriera ułożył się po myśli liderki światowego rankingu. Iga Świątek wygrała pierwsze podanie Claire Liu i odskoczyła rywalce już na samym początku starcia 3:0. Chwilę później jednak 22-latek straciła całą przewagę i dwa razy pod rząd przegrała swoje podanie i Liu wyrównała stan rywalizacji 3:3. W kolejnej części seta Świątek ponownie przełamała Amerykankę i już tej przewagi nie roztrwoniła, wygrywając pierwszą partię 6:4.

Początek drugiego seta to kolejny break point w wykonaniu Igi Świątek i wypracowanie przewagi 3:0. Polka nie dała więcej szans rywalce i skutecznie wygrywała kolejne podanie, kończąc partię 6:0 i cały mecz 2:0.

W trzeciej rundzie French Open rywalką Polki będzie Chinka Xinyu Wang, która pokonała Szwedkę Rebeccę Peterson 7:6 (7:5), 6:2.

W tej samej połówce Roland Garros co Iga Świątek znalazła się triumfatorka zmagań w Rzymie Jelena Rybakina. Niespodziewanie w pierwszej rundzie odpadła potencjalnie najgroźniejsza rywalka Polki w 1/8 finału Barbora Krejcikova, która triumfowała w Paryżu dwa lata temu. Czeszka przegrała z rozstawioną z numerem 13. Ukrainką Łesią Curenko 2:6, 4:6.

Wielkoszlemowy turniej French Open na kortach Rolanda Garrosa potrwa do 11 czerwca. W poprzedniej edycji triumfowali Hiszpan Rafael Nadal [w tym roku nie gra z powodu kontuzji] oraz Iga Świątek.

Iga Świątek - Claire Liu 6:4, 6:0

Wyniki czwartkowych meczów 2. rundy kobiet turnieju tenisowego French Open:

Jelena Rybakina (Kazachstan, 4) - Linda Noskova (Czechy) 6:3, 6:3
Beatriz Haddad Maia (Brazylia, 14) - Diana Sznajder (Rosja) 6:2, 5:7, 6:4
Kayla Day (USA) - Madison Keys (USA, 20) 6:2, 4:6, 6:4
Anna Karolina Schmiedlova (Słowacja) - Aliona Bolsova Zadoinov (Hiszpania) 6:3, 6:4
Sara Sorribes Tormo (Hiszpania) - Petra Martic (Chorwacja) 6:4, 6:1
Xinyu Wang (Chiny) - Rebecca Peterson (Szwecja) 7:6 (7-5), 6:2
Elisabetta Cocciaretto (Włochy) - Simona Waltert (Szwajcaria) 6:2, 6:3
Mirra Andriejewa (Rosja) - Diane Parry (Francja) 6:1, 6:2