La Liga: Bellingham z golem w debiucie. Real Madryt lepszy na inaugurację

2023-08-13, 07:32

Jude Bellingham świetnie "przywitał się" z ligą hiszpańską . Foto: PAP/EPA/Javier Zorrilla

Real Madryt pokonał na inaugurację Athletic Bilbao 2:0 w wyjazdowym meczu. Pierwszego gola w nowym klubie strzelił Anglik Jude Bellingham.

Po stracie najlepszego strzelca - Francuz Karim Benzema latem wzorem wielu gwiazd wyjechał do Arabii Saudyjskiej - duet napastników Realu stworzyli Brazylijczycy Rodrygo i Vinicius Junior. Ten pierwszy w 28. minucie zdobył pierwszą bramkę dla gości, a osiem minut później premierowe trafienie na hiszpańskich boiskach odnotował Bellingham, który został 413. piłkarzem, który zdobył gola dla Realu.

- Bellingham przedstawił się La Lidze - podsumowała mecz gazeta "Marca".

"Królewscy" wygrali piąte z rzędu ligowe spotkania na San Mames.

Humory ich kibicom i włoskiemu szkoleniowcowi psują kontuzje. W czwartek okazało się, że na długi czas wypadł z gry belgijski bramkarz Thibaut Courtois, który doznał zerwanie więzadeł w kolanie. Ancelotti dał szasnę Ukraińcowi Andrijowi Łuninowi, który spisał się bezbłędnie. W mediach pojawiają się informacje o porozumieniu Realu z Chelsea w sprawie wypożyczenia najdroższego bramkarza w historii, Kepy Arrizabalagi.

W drugiej połowie w wyniku urazu boisko musiał natomiast opuścić brazylijski stoper Eder Militao i zapewne w niedzielę okaże się, jak groźny jest to uraz.

W niedzielę zagra Barcelona, której piłkarzem jest król strzelców ubiegłego sezonu Robert Lewandowski. Obrońcy tytułu rozpoczną nowy sezon od wyjazdowego spotkania z Getafe.