Lekkoatletyczne MŚ: będą kolejne medale? Kaczmarek, Swoboda i Czykier wystąpią w poniedziałek

2023-08-21, 14:09

Natalia Kaczmarek, Ewa Swoboda i Damian Czykier wystąpią w poniedziałek w Budapeszcie . Foto: PAP

W trzecim dniu lekkoatletycznych mistrzostw świata w Budapeszcie wystąpią reprezentanci Polski. Ewa Swoboda w półfinale biegu na 100 m, podobnie jak Natalia Kaczmarek na 400 m i Damian Czykier na 110 m przez płotki. W przypadku awansu, Swoboda i Czykier już w poniedziałek powalczą o medale.

Ewa Swoboda i Natalia Kaczmarek w niedzielę uzyskały drugie czasy w eliminacjach (odpowiednio 10,98 i 50,02) pokazując, że będą się liczyć w walce o medale.

Damian Czykier awansował do półfinału z 19. wynikiem - 13,49. Przed rokiem płotkarz zajął czwarte miejsce w MŚ w Eugene.

W poniedziałek odbędą się również finały rzutu dyskiem i trójskoku mężczyzn, ale nie będą uczestniczyć w nich reprezentanci Polski.

Terminarz Mistrzostw Świata w Lekkoatletyce Budapeszt 2023:

poniedziałek, 21 sierpnia (liczba finałów - 4)
---------------------------------------------
18.40 - skok o tyczce kobiet, eliminacje
18.50 - 400 m ppł kobiet, eliminacje
19.35 - 400 m ppł mężczyzn, półfinały
19.40 - trójskok mężczyzn, FINAŁ
20.05 - 110 m ppł mężczyzn, półfinały (Damian Czykier)
20.30 - rzut dyskiem mężczyzn, FINAŁ
20.35 - 100 m kobiet, pólfinały (Ewa Swoboda)
21.10 - 400 m kobiet, półfinały (Natalia Kaczmarek)
21.40 - 110 m ppł mężczyzn, FINAŁ (ew. Damian Czykier)
21.50 - 100 m kobiet, FINAŁ (ew. Ewa Swoboda)

W niedzielę, pierwszy medal dla Polski zdobył Wojciech Nowicki, który zajął drugie miejsce w konkursie rzutu młotem.