Ekstraklasa: Śląsk Wrocław w świetnej formie. Pogoń Szczecin pokonana w zaległym meczu

2023-08-30, 20:42

Śląsk Wrocław wygrał z Pogonią Szczecin . Foto: PAP/Marcin Bielecki

Śląsk Wrocław wygrał trzeci kolejny ligowy mecz. W zaległym meczu 3. kolejki PKO BP Ekstraklasy, podopieczni Jacka Magiery wygrali wyjazdowe spotkanie z Pogonią Szczecin 2:0.

Śląsk Wrocław pokonał w Szczecinie Pogoń 2:0 po bramkach Petra Schwarza i Piotra Samca-Talara oraz dwóch asystach Erika Exposito. Zwycięstwo w zaległym spotkaniu trzeciej kolejki wywindowało zespół z Dolnego Śląska na trzecie miejsce w lidze.

W 20. minucie kontra zainicjowana przez Wahana Biczachczjana skończyła się minimalnie niecelnym uderzeniem Linusa Wahlqvista. W odpowiedzi rekontrę wyprowadzili wrocławianie. Erik Exposito prostopadłym podaniem chciał wyprowadzić na pozycję sam na sam z bramkarzem Pogoni Mateusza Żukowskiego.

W akcję wmieszał się Danijel Loncar, strącił piłkę wprost pod nogi Petra Schwarza, który nie miał kłopotów z trafieniem do siatki. Niedługo później do remisu mógł doprowadzić Alex Gorgon, ale chybił po podaniu Kamila Grosickiego. Potem dwukrotnie bliski gola był Biczachczjan, ale najpierw jego strzał z rzutu wolnego obronił Rafał Leszczyński, a potem Ormianin nieczysto uderzył głową i piłka minęła bramkę.

W drugiej części obraz gry się nie zmienił. W 52. min doskonałą sytuację zmarnował Efthymios Kouluris. Grek miał przed sobą niemal pustą bramkę, ale po jego strzale głową piłka przeleciała nad poprzeczką. Dwadzieścia minut później piłka znalazła się w siatce gości.

Najpierw powinien gola strzelić Luka Zahovic, ale Leszczyński wygrał pojedynek ze Słoweńcem. Piłka jednak pozostała w grze aż wreszcie zza linii pola karnego wspaniałym fałszem popisał się 16-letni Adrian Przyborek. Sędzia Damian Kos długo oglądał powtórki całej sytuacji. W końcu zdecydował, że tuż przed strzałem Przyborka faulu dopuścił się Grosicki i gol nie został uznany.

Na pięć minut przed gońcem ponownie błysnął Erik Exposito. Hiszpan wykorzystał stratę piłki przez Yadegara Rostamiego, zagrał prostopadle na skrzydło, a tam Piotr Samiec-Talar wyprzedził Danijela Loncara i z ostrego kąta dobił Portowców, ustalając wynik meczu.

Zaległy mecz 3. kolejki: Pogoń Szczecin - Śląsk Wrocław 0:2 (0:1)

Bramki: 0:1 Petr Schwarz (21), 0:2 Piotr Samiec-Talar (85).

Żółta kartka - Pogoń Szczecin: Wahan Biczachczjan, Joao Gamboa, Kamil Grosicki. Śląsk Wrocław: Mateusz Żukowski, Martin Konczkowski, Peter Pokorny.

Sędzia: Damian Kos (Gdańsk). Widzów 14 562.

Pogoń Szczecin: Bartosz Klebaniuk – Linus Wahlqvist, Danijel Loncar, Wojciech Lisowski (46. Leo Borges), Leonardo Kurtis (77. Yadegar Rostami) – Wahan Biczachczjan, Joao Gamboa, Luka Zahovic (84. Mariusz Fornalczyk), Alexander Gorgon (77. Rafał Kurzawa), Kamil Grosicki – Efthymios Kouluris (64. Adrian Przyborek).

Śląsk Wrocław: Rafał Leszczyński – Martin Konczkowski, Łukasz Bejger, Alex Petkow, Patryk Janasik – Nahuel Leiva (67. Patryk Szwedzik, 90. Aleksander Paluszek), Michał Rzuchowski (80. Patrick Olsen), Petr Pokorny, Petr Schwarz, Mateusz Żukowski (46. Piotr Samiec-Talar) – Erik Exposito.