Liga Mistrzów: jubileuszowy gol Roberta Lewandowskiego. Barcelona rozbiła Antwerpię

2023-09-19, 22:56

Robert Lewandowski. Foto: Tom Goyvaerts / Belga Press / Forum

FC Barcelona rozbiła Royal Antwerp 5:0 we wtorkowym meczu Ligi Mistrzów. Jednego z goli dla "Dumy Katalonii" zdobył Robert Lewandowski. W hicie kolejki PSG pokonało 2:0 Borussię Dortmund.

Barcelona bardzo szybko przełamała opór Belgów - już w 11. minucie Joao Felix zatańczył z piłką w polu karnym rywali i zaskakującym strzałem przy bliższym słupku pokonał bramkarza gości. Osiem minut później było już 2:0 - Felix ze strzelca zamienił się w asystenta, a do siatki trafił Robert Lewandowski. Polak doszedł do precyzyjnej centry Portugalczyka i z najbliższej odległości podwyższył prowadzenie Barcy. Był to jego setny gol w europejskich pucharach i 92. w Lidze Mistrzów.

W 22. minucie napastników "Blaugrany" "wyręczył" Jelle Bataille, który umieścił piłkę we własnej bramce. Po przerwie mistrzowie Hiszpanii nie odpuścili - kolejne gole strzelili Gavi (54.) i Felix (66.).

W hicie wtorkowej serii gier PSG wygrało na własnym boisku z Borussią Dortmund 2:0. Wynik w 49. minucie z rzutu karnego otworzył Kylian Mbappe, po tym jak sędzia wskazał na "wapno" z powodu zagrania ręką Niklasa Suele. Po koronkowej akcji paryżan w 58. minucie na 2:0 podwyższył Achraf Hakimi, w przeszłości gracz Borussii.

Sporo działo się w Hamburgu, gdzie Szachtar Donieck podejmował FC Porto. Już w 15. minucie kibice oglądali trzy gole - dwa dla Porto, autorstwa Galeno, i jednego dla formalnych gospodarzy, którego zdobył Kevin Kelsy. W drugiej połowie kibice nie oglądali więcej bramek, dlatego Portugalczycy wygrali 3:1.

Sensacja wisiała w powietrzu po pierwszej połowie meczu Manchester City - Crvena Zvezda, kiedy mimo oddania aż 22 strzałów przy zaledwie jednym rywali drużyna Pepa Guardioli przegrywała za sprawą trafienia Osmana Bukariego. Po zmianie stron "Obywatele" poprawili skuteczność i po golach Juliana Alvareza (47. i 60.) oraz Rodriego (73.) zwyciężyli 3:1.

W grupie F trzy punkty dopisał sobie Feyenoord Rotterdam za zwycięstwo z Celtikiem Glasgow (2:0). W niesamowitych okolicznościach do remisu z Atletico Madryt doprowadziło Lazio Rzym - w ostatniej minucie doliczonego czasu gry gola na 1:1 zdobył bramkarz Ivan Provedel.

W rozegranych o 18:45 meczach AC Milan bezbramkowo zremisował z Newcastle United, a RB Lipsk na wyjeździe pokonało Young Boys Berno 3:1.