more_horiz
Wiadomości

Media: Cezary Kulesza skreśla kolejnych kandydatów. W grze o reprezentację pozostało dwóch trenerów

Ostatnia aktualizacja: 18.09.2023 08:12
Wielkimi krokami zbliża się moment ogłoszenia nowego slekcjonera reprezentacji Polski. Według "Przeglądu Sportowego" o stanowisko rywalizuje już tylko dwóch kandydatów.
Cezary Kulesza
Cezary KuleszaFoto: Adam Chelstowski / Forum

- Nazwisko nowego selekcjonera najprawdopodobniej ogłosimy do 20 września - zadeklarował niedawno dyrektor generalny PZPN Łukasz Wachowski. Czas nagli, a prezes Cezary Kulesza wciąż nie podjął decyzji ws. obsady stanowiska selekcjonera Biało-Czerwonych.

"Przegląd Sportowy" informuje jednak, że kolejni kandydaci zostali "odsiani". Z listy potencjalnych następców Fernando Santosa sam "wykreślił się" Maciej Skorża, który miał odmówić Kuleszy. Także Jan Urban, wymieniany w gronie faworytów prezesa PZPN, ma nie być już brany pod uwagę.

Według "PS" na placu boju pozostali już tylko Marek Papszun i Michał Probierz. Z pierwszym z nich Kulesza odbył czterogodzinną rozmowę na temat jego potencjalnej pracy w reprezentacji Polski. Miejscem spotkania była "Atlanta" – niegdyś dyskoteka, a obecnie hotel należący do prezesa PZPN.

Czas nagli, bo nowy selekcjoner będzie musiał rozesłać powołania na październikowe zgrupowanie już 24 września, czyli za niespełna tydzień.

Kiedy kolejne mecze reprezentacji Polski?

Nowy selekcjoner swój pierwszy mecz rozegra już za niespełna miesiąc. Podczas październikowego zgrupowania Polacy na wyjeździe zmierzą się z Wyspami Owczymi (12 października) i trzy dni później u siebie z Mołdawią. Biało-Czerwoni zakończą eliminacje domowym spotkaniem z Czechami (17 listopada).

Po pięciu kolejkach Polska zajmuje przedostatnie miejsce w grupie z sześcioma punktami. Do końca zmagań jeszcze trzy spotkania. Sytuacja jest coraz cięższa i wiele wskazuje na to, że awans na Euro trzeba będzie wywalczyć w barażach. W turnieju finałowym wystąpi 24 zespoły.

>>> Więcej o Euro 2024 <<< 

>>> Więcej o reprezentacji Polski <<<

PolskieRadio24.pl

Czytaj także:

bg

Zobacz także

Zobacz także