more_horiz
Wiadomości

Kiedy poznamy nowego selekcjonera? PZPN wskazał datę. "Realny termin zakończenia poszukiwań"

Ostatnia aktualizacja: 13.09.2023 21:50
W środę Polski Związek Piłki Nożnej poinformował, że pracujący z kadrą od stycznia Fernando Santos przestał pełnić obowiązki selekcjonera. Sekretarz generalny PZPN Łukasz Wachowski przekazał dziennikarzom datę prezentacji następcy Portugalczyka.
Fernando Santos nie jest już selekcjonerem reprezentacji Polski. Kto go zastąpi?
Fernando Santos nie jest już selekcjonerem reprezentacji Polski. Kto go zastąpi?Foto: Reuters / Forum
  • 68-letni Santos trener objął Biało-Czerwonych w styczniu, zastępując Czesława Michniewicza. Pod jego wodzą polscy piłkarze w pięciu występach w eliminacjach mistrzostw Europy wywalczyli tylko sześć punktów i są na czwartej pozycji w grupie E, za Albanią - 10, Czechami - 8, ale tylko w czterech meczach, i Mołdawią - 8.
  • Szansa bezpośredniego awansu do przyszłorocznego turnieju finałowego, czyli zajęcia jednego z dwóch czołowych miejsc w grupie, mocno się oddaliła.
  • Kolejne zgrupowanie i mecze - z Wyspami Owczymi w Thorshavn oraz Mołdawią w Warszawie - czekają Polaków 12 i 15 października. W przypadku zakończenia kwalifikacji na trzeciej pozycji bądź niżej Polska zagra o awans w barażach, do których dostanie się dzięki wysokiej lokacie w ostatniej edycji Ligi Narodów.

- 20 września, na kiedy zaplanowany jest zarząd PZPN, to realny termin zakończenia poszukiwań nowego selekcjonera piłkarskiej reprezentacji Polski - poinformował sekretarz generalny PZPN Łukasz Wachowski.

 Jak przekazał dziennikarzom Wachowski, umowa z Portugalczykiem została rozwiązana za porozumieniem stron.

- Podawanie terminu 20 września jest rozsądne, ale nie chcę niczego gwarantować i być zakładnikiem deklaracji i dat. Ten horyzont czasowy jest realny - powiedział Wachowski i dodał, że jego zdaniem przez tydzień można znaleźć nowego szkoleniowca drużyny narodowej.

***

Pożegnanie z Santosem potwierdził PZPN w opublikowanym po godzinie 17 komunikacie.

- Polski Związek Piłki Nożnej informuje, że z dniem 13 września 2023 roku trener Fernando Santos przestał pełnić obowiązki selekcjonera reprezentacji Polski - napisano.

Awans do Euro nie zależy już tylko i wyłącznie od reprezentacji Polski. Biało-Czerwoni będą musieli patrzeć na wyniki grupowych rywali.  

Do Euro 2024 kwalifikują się po dwie najlepsze drużyny z każdej z grup. Polska ma jeszcze szansę awansować do turnieju w Niemczech przez baraże, uwzględniające wyniki Ligi Narodów. 

>>> Więcej o Euro 2024 <<< 

>>> Więcej o reprezentacji Polski <<<

PolskieRadio24.pl

Czytaj także:

kp

Zobacz także

Zobacz także