WTA Kanton: Magda Linette w finale! Polka nie dała rywalce szans

2023-09-22, 13:33

Magda Linette awansowała do finału turnieju w Kantonie. Foto: Forum/Zuma Press/Daniel Lea

Najwyżej rozstawiona Magda Linette awansowała do finału turnieju rangi WTA 250 w chińskim Kantonie. Polska tenisistka pokonała Julię Putincewą z Kazachstanu 6:2, 6:3.

• Magda Linette gra w Kantonie tak, jak przystoi najwyżej rozstawionej zawodniczce turnieju
  • Polska tenisistka pewnie pokonała Julię Putincewą, dominując przez niemal cały mecz

Faworytka nie zawodzi

Półfinalistka tegorocznego wielkoszlemowego Australian Open w ostatnich tygodniach nie była w najwyższej formie i w poszukiwaniu rankingowych punktów udała się nie do Guadalajary, gdzie rozgrywany jest turniej rangi WTA 1000, ale na mniejszy turniej w Kantonie.

Jak dotąd, Magda Linette znakomicie spisuje się w Kantonie, grając tak, jak na najwyżej rozstawioną tenisistkę przystało. W półfinale również wywiązała się z roli faworytki. W swoim dziewiątym pojedynku z reprezentującą Kazachstan Putincewą odniosła szóste zwycięstwo.

Magda Linette w finale

31-letnia Polka pewnie pokonała Putincewą. Poznanianka grała lepiej od rywalki od początku do końca spotkania, nie dając jej się przełamać ani razu. Sama natomiast zanotowała trzy przełamania: dwa w pierwszym i jedno w drugim secie.

W efekcie Magda Linette pewnie pokonała Putincewą 6:2, 6:3. Polska tenisistka po raz szósty zagra w finale imprezy rangi WTA. Do tej pory Magda Linette na koncie ma dwa tytuły. Najlepsza była w 2019 roku w Nowym Jorku i w 2020 w tajskim Hua Hin.

O trzeci w karierze tytuł poznanianka zagra z Xiyu Wang. Chińska tenisistka wygrała z Belgijką Greet Minnen 6:3, 6:4.

Linette w światowym rankingu zajmuje 27. miejsce, a Wang 88., choć na początku roku plasowała się na najwyższej w karierze 49. pozycji. To będzie ich drugie spotkanie. Polka była górą trzy lata temu w tajskim Hua Hin.