Puchar Niepodległości: udany początek polskich hokeistów. Estonia wyraźnie pokonana

2023-11-09, 18:15

Polscy hokeiści pewnie wygrali mecz z Estonią w Sosnowcu . Foto: PAP/Zbigniew Meissner

Polscy hokeiści pokonali w Sosnowcu Estonię 7:3 (2:1, 3:0, 2:2) w pierwszym meczu Turnieju o Puchar Niepodległości. Przed Biało-Czerwonymi jeszcze mecze z Łotwą B oraz z Litwą.

• Turniej w Sosnowcu jest dla polskich hokeistów pierwszym etapem przygotowań do mistrzostw świata Elity, które odbędą się w maju przyszłego roku w Czechach
  • Biało-Czerwoni wrócą do grona najlepszych ekip świata po 22 latach przerwy

Reprezentacja Polski prowadzona przez Roberta Kalabera rozpoczyna sosnowieckim turniejem przygotowania do MŚ Elity, które w maju 2024 odbędą się w Czechach. W grupie B Biało-Czerwoni zmierzą się w Ostrawie ze Słowacją, Szwecją, USA, Francją, Niemcami, Łotwą i Kazachstanem. Polacy zagrają w gronie najlepszych po 22-letniej przerwie.

Słowacki trener Biało-Czerwonych jest zadowolony z gry swoich podopiecznych w meczu z Estonią.

- Ten wynik jest bardzo pozytywny. Mieliśmy kilku debiutantów, młodych zawodników, którzy pokazali jakość. Pokazali, że warto na nich stawiać - powiedział Robert Kalaber.

Słowacki trener Polaków Róbert Kalaber jest zadowolony z postawy swoich podopiecznych. (IAR) 0:18
+

Jedynym zawodnikiem, który zdobył w czwartkowym starciu dwa gole był Bartłomiej Jeziorski.

- W pierwszej tercji gra była szarpana, każdy z nas za bardzo chciał. W drugiej pokazaliśmy już swój hokej, a w trzeciej z mieliśmy ten wynik z tyłu głowy i chcieliśmy dograć mecz bezpiecznie oraz wykonywać założenia taktyczne trenera - wyjaśnił napastnik, który trafiał do siatki w 24. i 28. minucie meczu.

Bartłomiej Jeziorski opowiada o przebiegu spotkania. (IAR) 0:12
+

Przed Polakami jeszcze dwa mecze w Turnieju o Puchar Niepodległości. W piątek Biało-Czerwoni zagrają z Łotwą B, a w sobotę z Litwą.

Polska - Estonia 7:3 (2:1, 3:0, 2:2)

Bramki: 1:0 Bartosz Ciura (2), 2:0 Dariusz Wanat (16), 2:1 Robert Rooba (17), 3:1 Bartłomiej Jeziorski (24), 4:1 Bartłomiej Jeziorski (28), 5:1 Filip Komorski (30), 5:2 Robert Arrak (46), 6:2 Alan Łyszczarczyk (49), 6:3 Maksim Lovkov (53), 7:3 Patryk Krężołek (58).

Kary: Polska - 10 minut, Estonia – 8 minut.