ATP Finals: Carlos Alcaraz pozostaje w grze o awans. Hiszpan pokonał Andrieja Rublowa

2023-11-15, 16:43

Carlos Alcaraz pokonał Andrieja Rublowa. Foto: PAP/EPA/ALESSANDRO DI MARCO

Hiszpan Carlos Alcaraz wygrał z Rosjaninem Andriejem Rublowem 7:5, 6:2 w meczu grupy czerwonej kończącego sezon tenisowego turnieju ATP Finals w Turynie.

Pierwszy set należał do bardzo wyrównanych. Do przełamania doszło dopiero w jedenastym gemie. Alcaraz wykorzystał swój trzeci break point w meczu, a następnie utrzymał serwis, pieczętując zwycięstwo w pierwszym secie.

Drugą partię Hiszpan rozpoczął od zwycięskiego gema przy serwisie Rublowa. Wicelider rankingu powiększył przewagę w siódmym gemie, a następnie pewnie wygrał przy swoim podaniu, dzięki czemu zwyciężył 6:2.

Zwycięstwo nad Rublowem oznacza, że Alcaraz pozostaje w grze o awans do półfinału. W drugim spotkaniu Grupy Czerwonej Daniił Miedwiediew zmierzy się z Alexandrem Zverevem. Początek spotkania o godzinie 21.00.