Nieudany powrót legendy tenisa. Rafael Nadal przegrał w pierwszej rundzie

2023-12-31, 13:25

Rafael Nadal wrócił na światowe korty. Foto: PAP/EPA/DARREN ENGLAND

Rafael Nadal przegrał w pierwszym meczu po blisko rocznej przerwie spowodowanej kontuzją. W pierwszej rundzie debla turnieju ATP 250 w australijskim Brisbane hiszpański tenisista w parze z rodakiem Marciem Lopezem przegrał z duetem z Australii Max Purcell, Jordan Thompson 4:6, 4:6.

To był pierwszy oficjalny mecz Nadala w rozgrywkach ATP od 18 stycznia, gdy w trzech setach przegrał z Amerykaninem Mackenzie McDonaldem w drugiej rundzie wielkoszlemowego Australian Open. Później 37-letni tenisista z powodu kontuzji biodra pauzował niemal cały rok, wskutek czego spadł na 663. miejsce w rankingu ATP.

W Brisbane Hiszpan będzie rywalizował także w singlu. W pierwszej rundzie w nocy z poniedziałku na wtorek polskiego czasu jego rywalem będzie Austriak Dominic Thiem.

Start w Brisbane ma być dla 22-krotnego triumfatora turniejów wielkoszlemowych przygotowaniem do Australian Open, który rozpocznie się 14 stycznia. Nadal wygrał wielkoszlemowy turniej w Melbourne dwa razy: w 2009 i 2022 roku.

Jak wyglądał 2023 rok w tenisie? Dziennikarze portalu PolskieRadio24.pl Bartosz Goluch i Paweł Majewski podsumowują wydarzenia ostatnich 12 miesięcy.

<<< Sport w 2023 - PIŁKA NOŻNA, SIATKÓWKA, SPORTY WALKI, LEKKOATLETYKA, KOLARSTWO, SPORTY ZIMOWE, MOTO SPORT<<<