La Liga: męczarnie Realu zakończone zwycięstwem. "Królewscy" wyszarpali komplet punktów

2024-01-03, 22:24

Antonio Rudiger strzelił zwycięskiego gola dla Realu. Foto: PAP/EPA/Kiko Huesca

Real Madryt pokonał Mallorcę 1:0 w meczu 19. kolejki hiszpańskiej La Ligi. Gola na wagę trzech punktów strzelił dla "Królewskich" Antonio Ruediger.

Zwycięski gol padł dopiero w 78. minucie. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego wykonanym przez Lukę Modricia najlepiej w polu karnym zachował się Antonio Ruediger, który efektownym strzałem głową wpakował futbolówkę do siatki.

Wcześniej w dogodnej sytuacji pomylił się Brahim Diaz, który uderzał głową z kilku metrów na pustą bramkę, ale trafił w słupek. W obramowanie dwukrotnie strzelali także piłkarze Mallorki.

Dzięki kompletowi punktów "Królewscy" pozostaną na pozycji lidera z dorobkiem 48 punktów.

Zdecydowanie więcej goli zobaczyli kibice w Gironie, gdzie spisujący się powyżej wszelkich oczekiwań gospodarze pokonali uznaną markę - trzecie obecnie w tabeli Atletico Madryt 4:3. Po pierwszej połowie prowadzili 3:2, ale w pierwszym kwadransie drugiej części do wyrównania doprowadził Alvaro Morata, kompletując hat-trick (15., 44. i 54.).

Morata ma już 12 bramek ligowych w tym sezonie, o jedną mniej od lidera klasyfikacji strzelców Anglika Jude'a Bellinghama z Realu Madryt.

Choć nie brakowało okazji i szybkich akcji, wynik nie zmieniał się długo, ale ostatnie słowo należało do Ivana Martina w doliczonym czasie, kiedy nieco przypadkowo minął dwóch obrońców gości i sprytnym uderzeniem przerzucił piłkę nad bezradnym Słoweńcem Janem Oblakiem. Wcześniej na listę strzelców wpisali się Valery Fernandez (2.), Brazylijczyk Savio (26.) oraz Holender Daley Blind (39.).