NBA: Embiid przyćmił Jokicia. 76ers pokonali Nuggets

2024-01-17, 10:59

Nikola Jokić i Joel Embiid podczas meczu między ich drużynami . Foto: Matt Slocum/Associated Press/East News

Broniący tytułu koszykarze Denver Nuggets przegrali na wyjeździe z ekipą Philadelphia 76ers 121:126. Gospodarzy do wygranej poprowadził Joel Embiid uzyskując 41 punktów i 10 asyst. Wśród Nuggets Nikola Jokic miał 25 punktów i 19 zbiórek.

To właśnie do tych dwóch koszykarzy należały poprzednie rozgrywki. Joel Embiid został uznany najbardziej wartościowym zawodnikiem (MVP) sezonu regularnego, a Nikola Jokić sięgnął z Nuggets po mistrzostwo i był MVP finałów.

Skromność Embiida. "On jest najlepszy"

Minionej nocy lepiej zaprezentował się 29-letni Kameruńczyk, ale z tego zwycięstwa nie wyciąga daleko idących wniosków. - To on jest aktualnym mistrzem i MVP finałów. Dopóki nie odbierze mu się tego, to on jest najlepszy w lidze - powiedział Embiid.

- Nie grałem przeciwko niemu (Embiidowi-PAP). Grałem przeciwko całej jego drużynie. To był dobry mecz - podkreślił natomiast Jokić.

76ers i Nuggets rzeczywiście stworzyli ciekawe widowisko. Koszykarze popełnili niewiele strat, a obie drużyny miały ponad 50-procentową skuteczność rzutów z gry.

Zacięte starcie 76ers z Nuggets

Po pierwszej połowie był remis, a czwarta kwarta zaczynała się przy prowadzeniu Nuggets 104:99. Gospodarze jednak w kilka minut kompletnie odwrócili sytuację. Nie tylko wymazali stratę, ale zbudowali też 10-punktową przewagę, której już nie roztrwonili.

Nuggets z bilansem 28 zwycięstw i 14 porażek zajmują trzecie miejsce w tabeli Konferencji Zachodniej. 76ers (26-13) są na trzeciej pozycji w Konferencji Wschodniej.

Northwest Division
1. Minnesota Timberwolves 28 11 .718