Australian Open: wyniszczające starcie wyłoniło pierwszą półfinalistkę. Coco Gauff pokonała Martę Kostiuk

2024-01-23, 07:47

Coco Gauff awansowała do półfinału Australian Open. Foto: PAP/EPA/JOEL CARRETT

Coco Gauff, pogromczyni Magdaleny Fręch w 1/8 finału, awansowała do półfinału wielkoszlemowego Australian Open w Melbourne. Rozstawiona z numerem czwartym amerykańska tenisistka pokonała we wtorek Ukrainkę Martę Kostiuk 7:6 (8-6), 6:7 (3-7), 6:2. Spotkanie trwało trzy godziny i osiem minut.

W czterech wcześniejszych meczach Gauff spędziła na korcie łącznie cztery godziny i 48 minut. Kostiuk jako pierwsza zmusiła ją do większego wysiłku.

Ukrainka doskonale zaczęła mecz i po kilkunastu minutach prowadziła 5:1. Wygrać pierwszej partii jednak jej się nie udało. W ósmym gemie zmarnowała piłkę setową, a potem kolejną w tie breaku.

Niewykorzystane szanse nie załamały Kostiuk. W drugim secie także potrzebny był tie break i tym razem lepsza okazała się Ukrainka.

Decydująca partia dla odmiany praktycznie była pozbawiona emocji. Gauff zaczęła ją doskonale, wygrywając pięć pierwszych gemów. Kostiuk zmniejszyła nieco stratę, ale na powrót podobny do tego Gauff w pierwszym secie nie było jej stać.

19-letnia Gauff wygrała 12. z rzędu mecz w turnieju wielkoszlemowym. Seria zaczęła się podczas ubiegłorocznego US Open, w którym triumfowała. W Melbourne po raz pierwszy przebrnęła 1/8 finału.

W półfinale jej rywalką będzie albo broniąca tytułu Białorusinka Aryna Sabalenka (nr 2.), albo Czeszka Barbora Krejcikowa (nr 9.).

Wydarzenia w Melbourne obserwuje Cezary Gurjew. Zapraszamy na relacje dziennikarza radiowej Jedynki z Australian Open 2024.

*****

Hubert Hurkacz w meczu, którego stawką był ćwierćfinał Australian Open, w trzech setach pokonał nierozstawionego Francuza Arthura Cazaux.

Iga Świątek zakończyła swoje zmagania w tegorocznym Australian Open na 3. rundzie. Polka niespodziewanie przegrała z nierozstawioną Czeszką Lindą Noskovą 6:3, 3:6, 4:6.

Magdalena Fręch odpadła w 4. rundzie, po porażce z Cori Gauff.

Jak wyglądał 2023 rok w tenisie? Dziennikarze portalu PolskieRadio24.pl Bartosz Goluch i Paweł Majewski podsumowują wydarzenia ostatnich 12 miesięcy.

<<< Sport w 2023 - PIŁKA NOŻNA, SIATKÓWKA, SPORTY WALKI, LEKKOATLETYKA, KOLARSTWO, SPORTY ZIMOWE, MOTO SPORT<<<