Bundesliga: Bayern wygrywa w Augsburgu. Coraz bliżej Bayeru

2024-01-27, 17:26

Mecz Augsburg - Bayern Monachium. Foto: PAP/EPA/RONALD WITTEK

Bayern Monachium pokonał 3:2 FC Augsburg i zmniejszył stratę do prowadzącego w tabeli Bayeru Leverkusen. Bawarczycy wygrali po golach Aleksandara Pavlovia, Alphonso Daviesa i Harry'ego Kane'a.

Spotkanie rozpoczęło się od wielkiego zaskoczenia - w pozornie prostej sytuacji Matthijs De Ligt zagrał piłkę ręką, a sędzia wskazał na "wapno". Po analizie VAR decyzję jednak zmieniono - ręka była, ale tuż przed "szesnastką" Bayernu.

Kibice Augsburga po raz kolejny musieli poczuć się rozczarowani w 12. minucie, kiedy do siatki Bawarczyków trafił Elvis Rexhbecaj, ale jego gol nie został uznany z powodu spalonego.

Wynik otworzyli jednak goście z Bawarii. W 23. minucie po centrze z rzutu rożnego i "bilardzie" w polu bramkowym Augsburga piłkę do siatki z bliska wpakował Aleksandar Pavlović. Ostatecznie monachijczycy zeszli na przerwę z dwubramkowym prowadzeniem, bowiem w doliczonym czasie gry strał Leona Goretzki skutecznie dobił Alphonso Davies.

Krótko po przerwie gospodarze "złapali kontakt" z faworyzowanymi rywalami, kiedy w 52. minucie w swoim stylu główką trafił Ermedin Demirović. Radość ekipy z Augsburga nie trwała jednak długo, bo już w 61. minucie dwubramkową przewagę przywrócił Bayernowi Harry Kane. Był to jego 23. gol w tym sezonie.

W doliczonym czasie gry po faulu Thomasa Muellera Augsburg otrzymał rzut karny. "Jedenastkę" na gola zamienił Demirović. Chwilę wcześniej gospodarze mieli rzut karny, ale próbę Svena Michela obronił Manuel Neuer.

Dzięki zwycięstwu Bayern zmniejszył stratę do prowadzącego w tabeli Bayeru Leverkusen do dwóch punktów. "Aptekarze" w meczu rozegranym o godz. 18:30 tylko zremisowali 0:0 z Borussią Moenchengladbach.

Ciekawie było też w sobotę w spotkaniu drużyn sklasyfikowanych za plecami prowadzącej dwójki. Trzeci w tabeli VfB Stuttgart grał u siebie z czwartym RB Lipsk - i umocnił się na podium, zwyciężając 5:2. Hat-trickiem popisał się Deniz Undav.

Zespół ze stolicy Badenii-Wirtembergii ma 37 punktów, Lipsk ma 33, podobnie jak piąta Borussia Dortmund, która w niedzielę zagra z VfL Bochum.

Do niecodziennej sytuacji doszło w spotkaniu w Wolfsburgu, gdzie "Wilki", z Jakubem Kamińskim na ławce rezerwowych, podejmowały FC Koeln. W 15. minucie obrońca gości Max Finkgraefe mocno wybił piłkę w stronę bocznej linii, trafiając w twarz sędziego asystenta Thorbena Siewera. Oszołomiony arbiter nie był w stanie kontynuować swojej pracy.

Zapytano wówczas publiczności na stadionie w Wolfsburgu, czy wśród kibiców są wykwalifikowani sędziowie. Zgłosił się 32-letni Tobias Krull, bramkarz występującej w szóstej lidze lokalnej ekipy MTV Gifhorn. Krulla wyposażono w czarny strój sędziowski i chorągiewkę i wznowiono mecz po 15-minutowej przerwie. Spotkanie zakończyło się remisem 1:1.