Serie A: mistrzowie bez ikry. Bezbramkowy remis w wyjazdowym meczu z Lazio

2024-01-28, 19:58

W meczu Lazio - Napoli nie padły bramki . Foto: PAP/EPA/Riccardo Antimiani

Mecz 22. kolejki włoskiej Serie A pomiędzy Lazio a SSC Napoli zakończył się bezbramkowym remisem. W zespole gości do 84. minuty grał reprezentant Polski, Piotr Zieliński.

W ligowym pojedynku na Stadio Olimpico podbramkowych sytuacji i ciekawych akcji było jak na lekarstwo. Żadna z drużyn nie zasłużyła na zwycięstwo, a bezbramkowy remis jest sprawiedliwym wynikiem. Mistrzowie Włoch czekają na wyjazdowe zwycięstwo od 13. kolejki, gdy pokonali Atalantę Bergamo.

We wcześniej rozegranych niedzielnych spotkaniach, Genoa wygrała 2:1 z Lecce, Monza 1:0 z Sassuolo, a Verona zremisowała 1:1 z Frosinone. W ostatnim z wymienionych meczów, całe spotkanie dla gospodarzy rozegrał obrońca Paweł Dawidowicz.

W ostatnim niedzielnym meczu, o 20.45 Fiorentina podejmie Inter.

W sobotę, Bologna z Łukaszem Skorupskim w składzie zremisowała 2:2 z AC Milan. Polski golkiper w 42. minucie gry obronił "jedenastkę" egzekwowaną przez Olivera Girouda.

Wcześniej, Juventus niespodziewanie ledwie zremisował z przedostatnim w lidze Empoli 1:1. Antybohaterem turyńskiego klubu został Arkadiusz Milik, który na początku meczu został ukarany czerwoną kartką. Cały mecz w barwach Juventusu zagrał Wojciech Szczęsny, a w ekipie gości Sebastian Walukiewicz. Szymon Żurkowski zszedł w 89. minucie, a Bartosz Bereszyński (obaj Empoli) spędził mecz na ławce rezerwowych.