La Liga: premierowy gol Vitora Roque daje wygraną Barcelonie. Lewandowski trafił tylko ze spalonego

2024-01-31, 20:50

Vitor Roque. Foto: PAP/EPA/ENRIC FONTCUBERTA

FC Barcelona pokonała 1:0 Osasunę w środowym meczu La Liga. 90 minut w barwach mistrza Hiszpanii rozegrał Robert Lewandowski, ale "Blaugrana" miała innego bohatera - był nim 18-letni Vitor Roque, który strzelił decydującego gola.

Do meczu z Osasuną Barcelona przystąpiła po dwóch porażkach - 3:5 z Villarrealem w La Liga i, po dogrywce, 2:4 z Athletikiem Bilbao w Pucharze Króla. Spotkanie z ekipą z Pampeluny również nie rozpoczęło się dla "Blaugrany" pomyślnie - już w 6. minucie z kontuzją boisko opuścił Ferran Torres. Zastąpił go Fermin Lopez.

W pierwszej odsłonie zespół ze stolicy Katalonii miał przewagę w posiadaniu piłki, ale klarownych sytuacji było jak na lekarstwo. Najlepsze efekty przynosiły dośrodkowania - główkowali Robert Lewandowski i Jules Kounde, ale obaj nie byli w stanie trafić w światło bramki. Do przerwy było więc 0:0.

Druga odsłona miała podobny scenariusz, z tym że Barca poprawiła skuteczność. W 64. minucie po efektownej centrze Joao Cancelo do siatki trafił Victor Roque. Był to pierwszy gol młodego Brazylijczyka w barwach "Blaugrany", do której przeszedł tej zimy z Athletico Paranaense.

Od 67. minuty Osasuna grała w 10 po drugiej żółtej kartce dla Unaia Garcii. 9 minut później osłabieni goście mieli jednak kapitalną szansę na wyrównanie po podaniu do Rubena Garcii, ale w sytuacji sam na sam z bramkarzem doświadczony pomocnik przestrzelił.

W 79. minucie golkipera rywali pokonał Robert Lewandowski, ale okazało się, że jest na spalonym. Ostatecznie Polak nie wpisał się na listę strzelców. Był to jego czwarty ligowy mecz bez bramki na koncie z rzędu.

Barca zajmuje trzecie miejsce w tabeli z dorobkiem 47 punktów. O siedem "oczek" więcej zgromadził drugi Real Madryt, a prowadząca Girona ma przewagę ośmiu punktów. "Królewscy" rozegrali o jedno spotkanie mniej od swoich głównych rywali.