Premier League: Liverpool rozbił Chelsea w hicie. "The Reds" mają nową gwiazdę?

2024-02-01, 07:31

Conor Bradley był bohaterem meczu Liverpool - Chelsea . Foto: PAP/EPA/ADAM VAUGHAN

Liverpool FC pokonał wysoko Chelsea 4:1 w meczu 22. kolejki angielskiej Premier League. Bohaterem szlagierowego spotkania był 20-letni Conor Bradley. W środowy wieczór zwycięstwa odniosły też Manchester City oraz Tottenham Hotspur.

Podopieczni Juergena Kloppa, który niedawno ogłosił swoje odejście z klubu po zakończeniu sezonu, dominowali w meczu na Anfield Road.

Popis Liverpoolu. Mogli wygrać wyżej

Pierwszego gola "The Reds" zdobyli w 23. minucie, gdy indywidualną akcję celnym strzałem zwieńczył Diogo Jota. Piętnaście minut później było już 2:0, a w roli głównej wystąpił Conor Bradley. 20-letni prawy obrońca popisał się ładnym, mierzonym uderzeniem, po którym Djordje Petrović wyciągał piłkę z siatki.

Do przerwy gospodarze powinni zresztą prowadzić wyżej, ale w doliczonym czasie gry Darwin Nunez nie wykorzystał rzutu karnego. Urugwajski napastnik trafił jedynie w słupek.

W drugiej połowie "The Reds" dokończyli dzieła. Na listę strzelców wpisali się Dominik Szoboszlai, który skutecznie główkował po wrzutce Bradleya, oraz Luis Diaz. Kolumbijczyk wykorzystał dobre podanie od Nuneza i ustalił wynik spotkania.

W międzyczasie Chelsea stać było jedynie na honorowe trafienie. Jego autorem był Christopher Nkunku, który wrócił do gry po przerwie spowodowanej kontuzją biodra.

Choć przewaga gospodarzy nie podlegała dyskusji, podopieczni Mauricio Pochettino mogą mieć sporo pretensji do sędziego Paula Tierneya, który nie podyktował dwóch rzutów karnych dla "The Blues".

Irlandzki bohater "The Reds"

Bohaterem hitu Premier League okazał się Conor Bradley. Piłkarz z Irlandii Północnej nie tylko zdobył gola, ale też asystował przy trafieniach Joty i Szoboszlaia. 20-latek strzelił zresztą pierwszą bramkę w historii swoich występów dla "The Reds".

Triumf z Chelsea jest dla Liverpoolu dobrym prognostykiem przed finałem Pucharu Ligi. 25 lutego na Wembley o to trofeum zmierzą się bowiem właśnie te dwie drużyny.

Dzięki wygranej Liverpool FC umocnił się na prowadzeniu w tabeli. W 22 meczach podopieczni Juergena Kloppa zdobyli 51 punktów i o pięć "oczek" wyprzedzają drugi Manchester City. Wciąż aktualni mistrzowie Anglii rozegrali jednak o jeden mecz mniej. W środę "The Citizens" pokonali u siebie znajdujące się w strefie spadkowej Burnley 3:1.

Haaland wrócił do gry

Dwa gole dla zwycięzców strzelił świętujący 24. urodziny Argentyńczyk Julian Alvarez, a kibiców drużyny z niebieskiej części Manchesteru ucieszył też powrót do gry najlepszego strzelca ligi Erlinga Haalanda. Norweg, który pauzował przez prawie dwa miesiące z powodu kontuzji, pojawił się na murawie w 71. minucie meczu z Burnley.

W trzecim środowym meczu Tottenham Hotspur wygrał u siebie z Brentford 3:2. Dzięki zwycięstwu "Koguty" awansowały na czwarte miejsce w tabeli.