Ekstraklasa: Cracovia - Radomiak. Deklasacja w Krakowie, "Pasy" rozbijają rywali

2024-02-10, 17:00

Cracovia nie pozostawiła żadnych wątpliwości co do tego, kto był lepszy w meczu z Radomiakiem i wygrała 6:0 w starciu 20. kolejki Ekstraklasy. Foto: PAP/Łukasz Gągulski

Cracovia rozbiła 6:0 Radomiaka w pierwszym sobotnim spotkaniu 20. kolejki Ekstraklasy. Goście już na samym początku meczu zobaczyli czerwoną kartkę, a nie był to koniec ich fatalnego popołudnia.

Pierwsze sobotnie spotkanie 20. kolejki Ekstraklasy rozpoczęło się koszmarnie dla Radomiaka. Kilkanaście sekund po pierwszym gwizdku goście musieli pogodzić się z faktem, że resztę meczu będą grać w dziesiątkę.

Leonardo Rocha po niebezpiecznym wejściu zobaczył czerwoną kartkę, jednak w tej sytuacji można było mieć pewne wątpliwości - napastnik poślizgnął się na piłce i jego stopa zjechała na nogę rywal.

Po tym przyszły dwa gole “Pasów - w 8. minucie do siatki trafił Jaroszyński, dziesięć minut później swojego gola dołożył Kallman.

Trener Cracovii Jacek Zieliński nie mógł narzekać na spotkanie swojego zespołu z Radomiakiem (IAR) 0:42
+

Kontaktowy gol autorstwa Semedo mógł dać nadzieję, że nie wszystko jest tutaj stracone, ale został on anulowany - strzelec był na spalonym.

W 32. minucie było już 3:0 za sprawą samobójczego trafienia Abramowicza. To był nokaut, a do ostatniego gwizdka zostało jeszcze 45 minut.

"Pasy" nie musiały już podkręcać tempa, miały spokojną, trzybramkową przewagę, prowadziły grę i pewnie zmierzały po komplet punktów w meczu, który ułożył się dla nich idealnie. Wciąż jednak stwarzały sytuacje - w 62. minucie do siatki trafił Makuch, w 65. Atanasov.

Pod koniec drugiej części gry goście musieli grać w dziewiątkę po tym, jak czerwoną kartkę otrzymał wprowadzony na murawę Kaput.

Szkoleniowiec Radomiaka Maciej Kędziorek był niepocieszony po dotkliwej porażce (IAR) 0:38
+

W doliczonym czasie gry wynik na 6:0 ustalił Jaroszyński, przypieczętowując wysoką wygraną zespołu z Krakowa. Radomiak będzie musiał szybko podnieść się po porażce, jednak biorąc pod uwagę okoliczności, nie będzie to łatwe zadanie.

W pozostałych meczach Piast Gliwice zagra z Górnikiem Zabrze (17.30), a Lech Poznań zmierzy się z Zagłębiem Lubin (20.00).

Cracovia – Radomiak Radom 6:0 (3:0).

Bramki: 1:0 Paweł Jaroszyński (8), 2:0 Benjamin Kallman (18), 3:0 Dawid Abramowicz (32-samobójcza), 4:0 Patryk Makuch (62), 5:0 Jani Atanasov (65), 6:0 Paweł Jaroszyński (90+1).

Żółta kartka – Cracovia Kraków: Virgil Ghita, Larsen Skovgaard, Jani Atanasov; Radomiak Radom: Christos Donis, Luizao. Czerwona kartka – Radomiak Radom: Leonardo Rocha (1-faul), Mateusz Kaput (87-faul).

Sędzia: Karol Arys (Szczecin). Widzów: 8 450.

Cracovia: Sebastian Madejski - Virgil Ghita (46. Eneo Bitri), Arttu Hoskonen, Larsen Skovgaard - Otar Kakabadze (70. Mateusz Bochank), Patryk Sokołowski (64. Jani Atanasov), Karol Knap (63. Takuto Oshima), Paweł Jaroszyński – Michał Rakoczy, Benjamin Kallman (84. Fabian Bzdyl), Patryk Makuch.

Radomiak Radom: Gabriel Kobylak - Jan Grzesik, Mike Cestor (66. Luka Vuskovuc), Mateusz Cichocki, Dawid Abramowicz – Vagner Dias (46. Krystian Okoniewski), Christos Donis (66. Mateusz Kaput), Luizao (66. Luis Machado), Rafał Wolski, Lisandro Semedo (81. Leandro) - Leonardo Rocha.