La Liga: Real wybił Gironie z głowy marzenia o mistrzostwie. Koncert Viniciusa i Bellinghama

2024-02-10, 20:23

Vinicius Junior. Foto: PAP/EPA/Kiko Huesca

Real Madryt pokonał Gironę 4:0 w meczu lidera z wiceliderem hiszpańskiej ekstraklasy. Bohaterami "Królewskich" byli Vinicius Junior i Jude Bellingham, którzy brali udział we wszystkich akcjach bramkowych "Los Blancos".

Wynik spotkania już w 6. minucie kapitalnym strzałem zza pola karnego otworzył Vinicius Junior, który posłał piłkę tuż przy słupku bramki Paulo Gazzanigi. Szybko stracona bramka wprowadziła nerwowość w szeregach gości, którzy w pierwszych minutach byli tylko tłem dla "Królewskich".

Real długo utrzymywał się przy piłce, ale długo nie potrafił stworzyć sobie klarownych sytuacji. Z dystansu strzelali Federico Valverde i Jude Bellingham, jednak bez efektu bramkowego. W 35. minucie gospodarze wyprowadzili jednak zabójczy kontratak - do rewelacyjnego podania zewnętrzną częścią stopy Viniciusa dopadł Bellingham, minął golkipera rywali i podwyższył na 2:0.

Po zmianie stron Girona zaatakowała zdecydowanie odważniej, ale zryw Katalończyków trwał bardzo krótko. Już w 54. minucie po indywidualnej akcji i płaskim strzale Viniciusa Gazzaniga odbił piłkę wprost pod nogi Bellinghama, a ten skierował ją do pustej bramki. Po tej akcji Anglik opuścił plac gry z powodu odniesionego wcześniej urazu stawu skokowego.

Na 4:0 w 61. minucie trafił Rodrygo - po przechwycie Viniciusa Brazylijczyk pomknął środkiem boiska i przy biernej postawie defensorów rywali uderzył w kierunku dalszego słupka. Wynik meczu w 90. minucie na 5:0 z rzutu karnego mógł podwyższyć Joselu, ale trafił w słupek. "Jedenastkę" podyktowano po faulu Yana Couto na wprowadzonym z ławki rezerwowych Ardzie Gulerze.

Po 24 kolejkach Real prowadzi w tabeli La Liga z dorobkiem 61 pkt. Girona zgromadziła 56 "oczek". Trzecia jest Barcelona (50 pkt), a czwarte Atletico Madryt (48 pkt). "Blaugrana" i "Rojiblancos" swoje mecze rozegrają w niedzielę.