Robert Karaś został zdyskwalifikowany na 2 lata za stosowanie dopingu . Foto: Instagram /robert_karas_teamkaras

Robert Karaś został surowo ukarany za stosowanie dopingu. International Ultra Triathlon Association zdyskwalifikowała Polaka na dwa lata. Karasiowi odebrano też rekord świata w dziesięciokrotnym Ironmanie.

• Robert Karaś nie będzie mógł startować w międzynarodowych zawodach ultra triathlonowych do 29 maja 2025 roku
  • IUTA unieważniła ubiegłoroczny rekord świata, który pobił Karaś

W ubiegłym roku Robert Karaś pobił rekord świata na dystansie 10-krotnego Ironmana. Później okazało się jednak, że Polak przyjmował niedozwolone środki.

Co więcej, zawodnik przyznał się, że wiedział o tym, iż przyjmował zakazane specyfiki. Jak się okazało, IUTA, światowa federacja ultra triathlonu, zdecydowała się ukarać Polaka za złamanie przepisów antydopingowych.

Robert Karaś został zdyskwalifikowany na dwa lata, a okres karencji biegnie od momentu wykrycia w jego organizmie niedozwolonych środków. Oznacza to, że jego przerwa potrwa do 29 maja 2025 roku.

Co więcej, IUTA unieważniła ubiegłoroczny rekord świata w 10-krotnym Ironmanie. Przypomnijmy, że Robert Karaś pokonał ten dystans w czasie 164 godzin, 14 minut i dwóch sekund.